Dvadsiatka proti Piešťanom siahala na prvý bod

Piestany skalica
Hráč Skalice Rastislav Konečný (vpravo) pri nájazde na bránu počas počas hokejového zápasu 2. kola Tipsport extraligy medzi ŠHK 37 Piešťany a HK 36 Skalica. Piešťany, 21.september 2012. Foto: SITA/Erik Ďuriš

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) – Výsledok vloženého zápasu siedmeho kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport extraligy.

HK Orange 20 – ŠHK 37 Piešťany 3:4 (0:3, 3:0, 0:1)

Góly: 30. Uhrík (Fekiač, Buri), 32. Boltun (Rusina, B. Mráz), 34. B. Mráz – 3. Otčenáš (Cuník, Tatar), 6. Tatar (Drgoň, J. Ručkay), 18. Stupka (Chylo), 46. Peško (Haring, Cuník)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Kacej, Výleta, 526 divákov

HK Orange 20: P. Romančík (21. A. Nagy) – Rusina, Korím, Nechala, Luža, Tóth, Buri, Pospíšil, Mikeska – Klimčík, V. Fekiač, A. Lipovský – Uhrík, Bíreš, D. Hudec – Podsedlý, Boltun, B. Mráz – Klučiar, Fujerík, Korytko

Piešťany: Tomek – Brňák, V. Urban, Drgoň, R. Filip, A. Kolník, Cuník, A. Hruška, Bučka – T. Melichárek, Mertel, Stupka – J. Ručkay, Otčenáš, Tatar – Haring, Peško, Chylo – S. Saliji, V. Nemec, B. Jánoš

„Dvadsiatka“ nevstúpila do duelu dobre. Už v desiatej sekunde putoval na trestnú lavicu Fekiač a hneď po jeho návrate na ľad otvoril skóre Otčenáš.

Druhý gól pridali Piešťany v 6. min, do streleckej listiny sa v početnej výhode zapísal Tatar, keď pred Romančíkom tečoval strelu Drgoňa.

Ešte pred prvou sirénou vybojoval puk Chylo, našiel voľného Stupku a jeho pokus skončil v bránke HK Orange 20.

V II. tretine domáci mladíci viditeľne ožili. Prvú polovicu tejto dvadsaťminútovky poznačili najprv vylúčenia na oboch stranách a neskôr nepremenené šance Bíreša a J. Ručkaya. Prvý gól HK Orange 20 strelil v 30. min Uhrík, ktorého pokus zápästím skončil v hornom rohu Tomekovej bránky.

O necelé dve minúty neskôr Boltun opäť trafil puk do hornej časti bránky Tomeka a tréner hostí Milan Klement si vyžiadal oddychový čas. Nabudená „dvadsiatka“ pokračovala v aktivite, no Uhrík tentoraz nepochodil, vzápätí však priamo z vhadzovania vyrovnal na 3:3 B. Mráz. Šancu na štvrtý gól svojho mužstva mal Fujerík, na druhej strane Filip a Chylo.

V tretej časti mali prevahu hostia z Piešťan, ktorú korunovali v 45. min gólom: v protiútoku Haring našiel Peška a ten naklonil misky váh na stranu extraligového nováčika. Ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný gól, pretože Piešťany rozumne bránili a mladíkom už nedovolili ohroziť Tomeka a ani sami sa príliš nehrnuli do útoku. Tímu HK Orange 20 v závere nepomohla ani 30-sekundová hra bez brankára.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Začali sme tradične a rýchlo prehrávali 0:2. V 5. min sme mali už dve vylúčenia, čo je zlé. Nie je to tlakom súpera, ale našimi chybami. Menej umenia oproti súperom musíme nahradiť bojovnosťou a agresivitou. Druhá tretina vyzerala tak, ako by mala hrať táto reprezentácia. Málo našich skúseností viedlo k štvrtému inkasovanému gólu. Hráčov môžem pochváliť za nasadenie a hru v dvoch tretinách.“

Roman Sýkora (asistent tréner Piešťan): „Vedeli sme, že dvadsiatka ma dobré mužstvo a pripravovali sme sa na ňu zodpovedne. Úvod nám celkom vyšiel a naštartovali sme sa dvoma gólmi. Pridali sme aj tretí a zdalo, že môžeme mať zápas pod kontrolou. V prvej prestávke sme chlapcov upozornili, že mladíci budú hrať až do konca, ale nezobrali si to do hlavy. Súper sa nakopol a zbytočne sme duel zdramatizovali. Do tretej časti sme šli s tým, že chceme tri body. Pridali sme štvrtý gól, no do konca zápasu sme sa báli o výsledok.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po štvrtkovom vloženom zápase 7. kola:

HK Orange 20 8 0 0 0 0 0 8 14:37 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).