Egyptské úrady prepustili turistu, ktorého zadržali pre video s vojenským vrtuľníkom v pozadí

Muhammed Fathi AbulKasem
Muhammed Fathi AbulKasem prostredníctvom zvukovej nahrávky, ktorú 8. decembra zverejnil na službe YouTube, oznámil, že ho po dvoch týždňoch prepustili. Reprofoto: www.youtube.com

KÁHIRA 11. decembra (WebNoviny.sk) – Egyptské úrady prepustili britsko-líbyjského turistu, ktorého zadržali pre video s vojenským vrtuľníkom v pozadí. Muhammed Fathi AbulKasem prostredníctvom zvukovej nahrávky, ktorú 8. decembra zverejnil na službe YouTube, oznámil, že ho po dvoch týždňoch prepustili.

Nie som pripravený o tom teraz hovoriť, ale mám pocit, že som vám dlžný, vzhľadom na vašu podporu, že vás musím informovať,“ vyjadril sa muž s tým, že ho zadržiavali v „egyptskom brlohu„.

AbulKasema zadržali pre video, ktoré si nahral na mobil a na ktorom je okrem iného vidno letieť aj vojenský vrtuľník. Muža zatkli krátko po tom, čo prišiel do Alexandrie z Líbye, pre „podozrenia zo zbierania informácií proti armáde„. AbulKasemova sesternica sesternica Shareen Nawaz sa na sociálnej sieti Facebook vyjadrila, že jej bratranca „zbavili všetkých absurdných obvinení„.

Nepovolené fotografovanie alebo nakrúcanie príslušníkov ozbrojených síl, ich vybavenia či vojenských zariadení je v Egypte prísne zakázané.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom