Elton John je vďačný za roky, počas ktorých si užíval sex a drogy

Elton John
Elton John. Foto: archívne, SITA/AP.

Anglický spevák, klavirista a skladateľ Elton John je vďačný za roky, počas ktorých si užíval sex a drogy. Sedemdesiatdvaročný interpret to uviedol v rozhovore pre magazín GQ Hype.

„Ak by som si tým neprešiel, nikdy by sa zo mňa nestal človek, akým som dnes. Takže som určitým spôsobom vďačný za tie roky plné sexu a drog. Ak by som to nezažil, nesedel by som tu a nemal by som taký úžasný život, aký mám. Nikdy by som nestretol Davida a nikdy by som nemal deti,“ povedal dvojnásobný otec.

Sir Elton Hercules John

… vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej vyše 50-ročnej kariéry predal vyše 300 miliónov kópií nahrávok na celom svete. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias.

Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy vrátane Grammy Legend Award, päť BRIT Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Rocket Man, Tiny Dancer, Your Song, Candle In The Wind, Saturday Night’s Alright For Fighting, Sacrifice či Can You Feel The Love Tonight. Od roku 1993 tvorí pár s filmárom Davidom Furnishom. V decembri 2014 sa zosobášili.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John