Európa by mala prijať viac migrantov, vyzýva jordánsky princ

Migranti
Foto: SITA/AP

ŽENEVA 16. júna (WEBNOVINY) – Vysoký komisár Organizácie Spojených národov pre ľudské práva Zajd al-Husajn apeloval v pondelok v Ženeve na európske štáty, aby prijali viac utečencov a urobili viac proti predsudkom voči migrantom a ich diskriminácii. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Podľa rovnakého zdroja jordánsky princ v službách svetovej organizácie na zasadaní Rady OSN pre ľudské práva podčiarkol, že časté démonizovanie prisťahovalcov v krajinách žijúcich v mieri, blahobyte a bezstarostnosti ho zarmucuje a napĺňa hanbou.

Vysoký komisár vyjadril presvedčenie, že európske krajiny by mali otvoriť hranice utečencom namiesto toho, aby ich vnímali ako bremeno alebo zločincov. „Potrebovali by sme podstatne odvážnejšie kroky, aby sme dostali do povedomia, že únia potrebuje viac prisťahovalcov bez ohľadu na úroveň ich vzdelania,“ uviedol al-Husajn.

Podľa rečníka, ktorý ocenil záchranné programy v Stredomorí, má Európska únia možnosti, aby poskytla v priebehu niekoľkých rokov útočisko celkove miliónu utečencov zo Sýrie a ďalších krajín. Vyzval však lídrov jej členských krajín, aby intenzívnejšie postupovali voči prejavom, ktoré môžu mať za následok aj násilie voči migrantom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie OSN Organizácia Spojených národov