Eurosocialisti rozhodnú o Smere, prekáža im žaloba pre kvóty

Robert Fico
Predseda strany SMER-SD Robert Fico počas prejavu v rámci slávnostného snemu strany SMER - sociálna demokracia. Nitra, 5. december 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Predsedníctvo Strany európskych socialistov (PES) sa bude v januári zaoberať návrhom na pozastavenie členstva Smeru-SD v strane.

Ako vo štvrtok pre agentúru SITA povedal vedúci delegácie Smeru-SD vo frakcii Socialistov a demokratov v Európskom parlamente Vladimír Maňka, predsedníctvo PES sa v októbri rozhodlo, že sa návrhom bude zaoberať po tom, čo Slovensko podá žalobu na súd v Luxemburgu proti právne záväznému aktu o kvótach, schválenému väčšinou ministrov vnútra členských krajín EÚ. „To sa pred niekoľkými dňami aj stalo, predsedníctvo sa preto k téme vráti,“ povedal Maňka.

Maňka už v októbri vedeniu frakcie vysvetľoval, že žaloba nie je namierená ani proti EÚ, ani proti niektorému členskému štátu. Proces totiž iniciovalo vedenie frakcie. Vo frakcii ho podporili predstavitelia sociálnodemokratických strán z Českej republiky, Bulharska a Malty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Maňka
Firmy a inštitúcie SMER-SD