Evka sa na snemoch nepodieľala, reaguje Smer na obvinenia

Smer SD
Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Agentúra Evka sa nikdy nepodieľala na predvolebných kampaniach, ani na programe snemov strany Smer – sociálna demokracia. Stručné stanovisko agentúre SITA poskytol tlačový odbor strany.

Reagujú tak na obvinenia bývalej zamestnankyne ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Zuzany Hlávkovej, ktorá v pondelok na tlačovej konferenciu uviedla, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Európskej únii (SK PRES) boli predražené. MZV jej obvinenia odmietlo.

Hlávková tvrdí, že projekty sa začali meniť po príchode mediálnej poradkyne Zuzany Ťapákovej na ministerstvo. Galavečer na ktorom predstavili logo k SK PRES, stál podľa Hlávkovej viac ako 300-tisíc eur, pričom podľa jej slov zákazku mala dostať práve Agentúra Evka, ktorá sa podľa Hlávkovej podieľala aj na príprave snemu sociálnych demokratov v Nitre.

Exzamestnankyňa takisto tvrdí, že stúpli náklady aj na otvárací koncert pre verejnosť. Pôvodný rozpočet 20-tisíc eur narástol na približne 120-tisíc, tvrdí Hlávková. Organizátor otváracieho koncertu Matej Drlička odmieta, že by tento štát okradol, tvrdí, že suma za otvárací koncert bola ešte vyššia, ale pokryl to aj z iných zdrojov ako len od ministerstva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav LajčákZuzana Hlávková
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRSMER-SD