Exminister Kaliňák bol na detektore lži, odpovedal na štyri otázky týkajúce sa únosu Vietnamca

Robert Kaliňák
Podpredseda strany Smer-SD a exminister vnútra Robert Kaliňák. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 7. augusta 13:52

BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák absolvoval detektor lži. Informoval o tom počas svojho vyhlásenia. Podľa vlastných slov si vybral experta, ktorého si v minulosti vybral aj šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič.

Štyri otázky o únose

Počas testu odpovedal na štyri otázky, týkajúce sa únosu vietnamského občana vládnym špeciálom. O otázke, či vedel v čase návštevy vietnamského ministra o únose „moja odpoveď znela nie,“ povedal exminister.

Takisto odpovedal, či pomáhal pri únose, dával pokyny zamestnancom a či mal informáciu o tom, že zbitý a zdrogovaný občan Vietnamu bol preložený do auta. Aj na tieto otázky odpovedal ‚nie‘. „Všetky moje odpovede expert vyhodnotil ako pravdivé,“ povedal Kaliňák.

Kontrolné a neutrálne otázky

Podľa exministra disponuje na Slovensku detektorom lži napríklad Kriminalisticko-expertízny ústav Policajného zboru alebo Národný bezpečnostný úrad. Zvolil však nezávislého experta, aby nemohol byť obvinený z manipulácie.

Za nie ako pravdivé podľa Kaliňáka vyhodnotil test len dve kontrolné a neutrálne otázky, konkrétne, či sa bál, že sa pri teste stane chyba a či niekedy v živote urobil niekomu vedome niečo zlé.

„Aj výsledky týchto dvoch odpovedí potvrdzujú autenticitu testu,“ zdôraznil exminister. Dodal, že bude rád spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, aby sa prípad čo najskôr vyšetril.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRSMER-SD