Expremiér Kosova Haradinaj odmietol vypovedať pred súdom v Haagu, ktorý vyšetruje vojnové zločiny

Ramush Haradinaj
Bývalý kosovský premiér Ramush Haradinaj dorazil v stredu na špeciálny súd v Haagu, kde sa podrobí vypočúvaniu pre možné zločiny separatistov z Kosovskej oslobodzovacej armády počas vojny v Kosove pred dvoma desaťročiami. Haag, 24. júl 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 24. júla 16:40

Bývalý kosovský premiér Ramush Haradinaj odmietol v stredu odpovedať na otázky vyšetrovateľov špeciálneho súdu v Haagu, ktorý vyšetruje zločiny separatistov z Kosovskej oslobodzovacej armády (UCK) počas vojny v Kosove pred dvoma desaťročiami.

Haradinaj uviedol, že splnil svoju povinnosť voči súdu zúčastniť sa na jeho vypočutí a neočakáva, že ho obžalujú. „Držal som sa rady svojho právneho zástupcu, aby som na otázky neodpovedal,“ dodal Haradinaj.

Haradinaj odstúpil zo svojej funkcie v piatok po tom, čo dostal predvolanie od Osobitného súdu pre Kosovo (KSC), ktorý sa zaoberá zločinmi proti etnickým Srbom spáchanými počas a po vojne v Kosove v rokoch 1998 -1999.

Haradinaj bol počas vojny veliteľom Kosovskej oslobodzovacej armády. Spomínaný haagsky tribunál, ktorý je súčasťou kosovského justičného systému, sa k vypočúvaniu kosovského expremiéra odmietol vyjadriť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ramush Haradinaj