Fall Out Boy vydajú v máji nový album Save Rock and Roll

Fall out boy
Fall Out Boy Foto: facebook.com

BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) – Americká pop-punková formácia Fall Out Boy sa po viac ako trojročnej prestávke vráti na scénu comebackovým albumom Save Rock and Roll. Nahrávka vyjde v Európe 6. mája.

Prvým singlom z albumu je skladba My Songs Know What You Did in the Dark, ktorá sa už dá kúpiť v internetovom obchode iTunes. Kapela najprv nahrávku predstaví na severoamerickom turné, ktoré odštartuje 14. mája koncertom v Milwaukee. Posledným koncertom tejto šnúry bude vystúpenie v Nashville naplánované na 30. júna. Počas leta by sa formácia mohla objaviť v Európe.

Formácia Fall Out Boy vznikla v roku 2001. Na konte má päť štúdiových albumov – Fall Out Boy’s Evening Out with Your Girlfriend (2003), Take This to Your Grave (2003), From Under the Cork Tree (2005), Infinity on High (2007) a Folie a Deux (2008).

Za svoju tvorbu získala Grammy a niekoľko MTV Video Music Awards, Kerrang! Awards, Teen Choice Awards a TMF Awards. Medzi jej najznámejšie skladby patria piesne ako Dance, Dance; Sugar, We’re Goin Down; This Ain’t a Scene, It’s an Arms Race alebo Thnks fr th Mmrs.

Od roku 2009 mala prestávku, ktorú členovia kapely prerušili vlani v lete. Spevák a gitarista skupiny Patrick Stump sa koncom septembra stihol oženiť. V Chicagu sa zosobášil s dlhoročnou priateľkou Elisou Yao. Okrem neho v kapele pôsobia aj Pete Wentz (basgitara), Joe Trohman (gitara) a Andy Hurley (bicie nástroje).

Informácie pochádzajú z webovej stránky billboard.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom