Fanúšikovia FC Spartak Trnava počas finále Slovnaft Cupu značne poškodili vynovený štadión v Nitre

Slovnaft Cup (finále): FC Spartak Trnava - MŠK Žilina
Svetlica na trávniku počas finále Slovnaft Cupu medzi FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. Nitra, 1. máj 2019. Foto: SITA/Martin Havran.

NITRA 3. mája (WebNoviny.sk) – Vynovený futbalový štadión v Nitre po prvomájovom finálovom zápase Slovenského pohára Trnava – Žilina utrpel značné škody, v súčasnosti ich spisujú. Fanúšikovia Spartaku Trnava vtrhli na hraciu plochu s pyrotechnikou, zničili trávnik aj sedadlá.

Štadión otvorili v septembri 2018

Kompletne zmodernizovaný štadión FC Nitra pritom otvorili len v septembri 2018. „Škody na našom štadióne budú zrejme vysoké, nejde len o vytrhané sedadlá a zničené zábrany. Zničený je aj nový trávnik, ktorý bol na viacerých miestach vypálený pyrotechnikou,“ povedal viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Slovenský futbalový zväz zobral ako usporiadateľ finále zodpovednosť na seba a prisľúbil všetky škody uhradiť. „Nechceme skúmať, ako sa prepašovala pyrotechnika na zápas, prečo indivíduá v maskách neboli vytiahnuté z davu a súdené za porušenie zákona, ako je možné, že tisícový dav vtrhol na ihrisko medzi hráčov. Vieme, že nič s toho sa nemalo stať,“ hovorí Balko.

Pochod trnavských fanúšikov

Ako doplnil hovorca Nitry Tomáš Holúbek, tisícový pochod trnavských fanúšikov pred zápasom sa vďaka asistencii polície zaobišiel bez problémov. Inak prázdne centrum Nitry vo sviatočný deň ožilo, terasy sa zaplnili trnavskými fanúšikmi, ktorí si krátili čas skandovaním.

„No zápas ukázal aj druhú tvár trnavských fanúšikov, keď rozvášnený dav výtržníkov začal ničiť nový nitriansky štadión. Logicky tak vystáva otázka, či cena za niekoľkohodinové oživenie centra mesta nebola privysoká, či to vôbec stálo za to,“ skonštatoval Holúbek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava