Federer vyprášil Duckwortha, má na dosah historický míľnik

Roger Federer
Švajčiarsky tenista Roger Federer. Foto: SITA/AP

BRISBANE 9. januára (WEBNOVINY) – Švajčiarsky tenista Roger Federer v rámci útoku na historický míľník v austrálskom Brisbane už je v semifinále. V piatkovom štvrťfinále podujatia ATP World Tour 250 Suncorp Brisbane International na tvrdom povrchu deklasoval domáceho držiteľa voľnej karty Jamesa Duckwortha za 41 minút 6:0, 6:1, má na svojom konte už 998 singlových zápasových úspechov na hlavnom profesionálnom okruhu. Vo štvrtok v 1. kole prekonal iného hostiteľa s „wild card“ Johna Millmana z manka setu a brejku.

Druhý muž renkingu Federer bude v sobotu medzi najlepšími štyrmi čeliť Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi, štvrťfinálovému premožiteľovi Martina Kližana. V bilancii zo vzájomných duelov s 23-ročným 11. mužom renkingu vedie 2:0 bez straty setu. Dimitrova od začiatku kariéry označujú za „malého Federera“.

Ak 33-ročný bazilejský rodák Federer získa v Brisbane titul, svoj 83. v kariére, stane sa tretím hráčom v tzv. otvorenej ére s aspoň 1000 víťazstvami. Pridal by sa k Američanovi Jimmymu Connorsovi (1253) a Čechovi Ivanovi Lendlovi (1071).

Zverenec Stefana Edberga a Severina Lüthiho Federer minulý rok v Queensland Tennis Centre prehral vo finále s iným niekdajším lídrom svetového rebríčka, domácim rovesníkom Lleytonom Hewittom.