Fiabáne sa bude na jeseň opäť uchádzať o post primátora Žiliny, vo funkcii je prvé volebné obdobie

Peter Fiabáne
Primátor Žiliny Peter Fiabáne. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 14. júna 2022, 13:37

Žilinský primátor Peter Fiabáne sa bude opäť uchádzať o priazeň voličov v jesenných komunálnych voľbách. Svoj záujem pokračovať v primátorskej funkcii oznámil na utorkovom tlačovom brífingu.

„Žilina je dobré rozbehnutá, máme pred sebou ešte kus cesty. Máme plány, máme skúsenosti a vieme ako na to. Chcem ich dokončiť a posunúť Žilinu ešte ďalej. Preto som sa rozhodol, že sa budem opätovne uchádzať o dôveru Žilinčanov a budem v jesenných voľbách kandidovať na post primátora mesta,“ vyhlásil Fiabáne.

Volebný plán je splnený na 52 percent

Z volebného Plánu ZA, ktorý predstavil Žilinčanom pred štyrmi rokmi, sa podľa neho podarilo doteraz realizovať viac ako polovicu.

„Z opatrení, ktoré sme uviedli, je splnených 52 percent. Ďalších 44 percent opatrení je v štádiu riešenia a len štyri percentá z opatrení sme z viacerých dôvodov neotvorili vôbec,“ bilancoval uplynulé obdobie žilinský primátor.

Billboardy využívať nechce

Volebnú kampaň bude viesť bez využitia billboardov. „Ktokoľvek to myslí s bojom proti vizuálnemu smogu v našom meste vážne, musí ísť sám príkladom. Preto dávam verejný prísľub, že outdoorovú reklamu v kampani používať nebudem. Verím, že ma v tomto budú nasledovať aj ďalší kandidáti,“ objasnil svoj záväzok Fiabáne.

Peter Fiabáne je v primátorskej funkcii prvé volebné obdobie. V komunálnych voľbách pred štyrmi rokmi získal ako nezávislý kandidát s podporou pravicových strán v konkurencii ďalších šiestich kandidátov 48 percent hlasov. Na primátorskej stoličke vystriedal Igora Chomu, ktorý Žilinu viedol osem rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor ChomaPeter Fiabáne