Fico priznal stretnutie s Haščákom, ale odmieta účasť Smeru na kauze Gorila

Robert Fico
Poslanec NR SR a predseda strany SMER-SD Robert Fico . Foto: SITA/Branislav Bibel

Predseda strany Smer-SD Robert Fico opakovane na štvrtkovom tlačovom brífingu neodpovedal na otázku, či bol, alebo nebol v byte na Vazovovej ulici, kde vznikla údajne kauza Gorila.

Problém Dzurindovej vlády

Tvrdil, že kauza je problémom druhej vlády Mikuláša Dzurindu, za ktorej sa podľa neho rozkrádal hromadne štátny majetok. Fico túto argumentáciu používa od roku 2011, keď bol zverejnený analytický prepis zvukovej nahrávky s označením Gorila.

„Jasné, že som sa s pánom Haščákom stretol. Sú spoločenské podujatia, športové podujatia, kde sa tomu jednoducho nevyhnete. Ale on chce Smer-SD zničiť. Prečo nejdete za pánom Dzurindom? Prečo nejdete za pánom Hrušovským? Prečo nejdete za pánom Bugárom? Strana Smer s kauzou Gorila nemá absolútne nič, my sme boli opozičná strana,“ povedal Fico.

Pochybnosti v účtovníctve nenašli

V byte na Vazovovej ulici v Bratislave sa údajne stretával šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák s viacerými vtedajšími politikmi. V stredu navyše dostali viaceré slovenské redakcie anonymný e-mail, v ktorom bol odkaz na spomínanú zvukovú nahrávku.

„Ja vidím celý problém v tom, že si médiá a opoziční poslanci urobili zo mňa očistec. Nikto nechcel hovoriť o privatizáciách, pretože boli Dzurinda a Mikloš za hviezdy. Aj keby to bola tisíckrát pravda, povedzte mi, kde som ja zlyhal? My sme boli v tom čase opozičná strana. Naše účtovníctvo bolo minimálne 15-krát kontrolované. Nikdy nikto žiadne pochybnosti v dokumentoch nenašiel,“ dodal Fico. V zvukovej nahrávke sa totiž spomína aj financovanie strany Smer.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav HaščákRobert Fico
Firmy a inštitúcie PentaSMER-SD