Fico sa snaží o štátny prevrat, tvrdia to organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Ak sa tu niekto snaží o štátny prevrat, tak je to Robert Fico. Robert Fico s pokusom o prevrat nenávisti a strachu voči slušným ľudom.

SNaha o odvrátenie pozornosti

Uvádza sa to v stanovisku organizátorov zhromaždenia Za slušné Slovensko, ktorým reagujú na utorňajšie slová predsedu strany Smer-SD Roberta Fica na tlačovej besede po Koaličnej rade, na ktorej uviedol, že sa vládnu krízu podarilo vyriešiť demokratickým spôsobom a nie prevratom, o ktorý sa podľa neho niekto pokúšal.

Podobné reči Roberta Fica sú len snahou o odvrátenie pozornosti od reálnych problémov, a to je napríklad odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara, vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a káuz, na ktoré Ján poukázal. Všetkých káuz, ktoré má teraz nová vláda bezodkladne riešiť, uvádza sa ďalej v stanovisku.

Ľudia chcú slušnú krajinu

Podľa organizátorov Za slušné Slovensko ide takisto o snahu o odvrátenie pozornosti od mnohých káuz, na ktoré dnes poukazujú občania po celom Slovensku, ktorí veria viac ako kedykoľvek predtým, že Slovensko môže byť slušnou a spravodlivou krajinou aj ich vlastným pričinením.

„Za posledné štyri týždne desiatky tisícov ľudí z celého Slovenska na námestiach ukázali, že chcú slušnú krajinu. Krajinu, kde premiér ani minister vnútra nie sú prepojení na organizovaný zločin alebo korupciu. Krajinu, kde ich nikto nestraší dlažobnými kockami pred úradom vlády. Krajinu, kde politici rešpektujú jasne a slušne vyjadrený občiansky hlas. Všetci, ktorí prišli na námestia, prišli, aby vyjadrili svoj nesúhlas s politikou Roberta Fica, nesúhlas s jeho konšpiráciami. Prišli, aby sa postavili za slušné a spravodlivé Slovensko,“ uzatvára stanovisko, ktoré agentúre SITA poskytli organizátori zhromaždenia Za slušné Slovensko Juraj Šeliga a Táňa Sedláková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakJuraj ŠeligaMartina KušnírováRobert FicoTibor Gašpar