Novy projekt 12.jpg

Piesňový recitál Petra Mikuláša v slovenských mestách

Popredný slovenský basista Peter Mikuláš, dlhoročný sólista Opery SND,  pravidelný hosť domácich a zahraničných operných a koncertných domov sa v nadchádzajúcich týždňoch predstaví v piesňovom recitáli vo viacerých slovenských mestách.
20220512 ab9 stravinskij rimskij korsakov respighi dl.jpg

Pod taktovkou Georgea Pehlivaniana

Slovenská filharmónia sa  vo štvrtok a piatok 12. a 13. mája predstaví pod taktovkou  pravidelného hosťa sezón, francúzsko-amerického dirigenta Georgea Pehlivaniana.
Jakub Čižmarovič

Klavírny recitál Jakuba Čižmaroviča v Malej sále Slovenskej filharmónie

V utorok 3. mája sa uskutoční v Slovenskej filharmónii šiesty koncert cyklu Klavír a klaviristi. V Malej sále SF sa predstaví Jakub Čižmarovič, medzinárodne etablovaný predstaviteľ mladej generácie slovenských klaviristov,  pravidelný hosť koncertov Slovenskej filharmónie. Koncert sa začne o 19.00.
Pavel kohoutportrait 14 m.jpg

Záverečný organový recitál 73. sezóny SF

V nedeľu 1. mája 2022 zavŕši cyklus Organové koncerty popredný český interpret Pavel Kohout s inšpiratívnym programom siahajúcim od Bacha až po českú hudbu 21. storočia. Program predvedie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku. Koncert sa uskutoční o 16.00.
20220426 ihms03 dl.jpg

Utorkový koncert v spolupráci s International Holland Music Sessions

V utorok 26. apríla 2022 sa v Malej sále Slovenskej filharmónie uskutoční ďalší koncert v spolupráci s International Holland Music Sessions (IHMS). V bratislavskej Redute sa predstaví trojica mladých umelcov- violončelistka Annabela Hauk a dvaja klaviristi János Palojtay a Seho Young. Koncert sa začne o 19.00.
1 photo monika knight house.jpg

Veľkonočný festival v Baden-Badene so Slovenským filharmonickým zborom

Tradičný Veľkonočný festival v Baden-Badene odštartuje v sobotu 9. apríla 2022 premiérou Ćajkovského opery Piková dáma. Festival sa uskutoční  v dňoch 9. – 18. apríla 2022.  Zajtrajšou premiérou vyvrcholí takmer mesačný skúšobný proces, na ktorom sa spolu s Berlínskymi filharmonikmi zúčastnil tento rok aj náš Slovenský filharmonický zbor.
20220405 k5 konstantin lifschitz dl.jpg

Klavírny recitál v Malej sále SF

V utorok 5. apríla 2022 sa uskutoční piaty koncert cyklu Klavír a klaviristi. V Malej sále SF sa predstaví rodák z Charkova Konstantin Lifschitz, známy svojou hudobnou poetikou a farbistou hrou, ktorou odkrýva technický potenciál klavíra. Koncert sa začne o 19.00.
20220402 sf detom z ukrajiny a4.jpg

Slovenská filharmónia pre deti z Ukrajiny

Slovenská filharmónia organizuje v sobotu 2. apríla 2022 o 10.00 Koncert pre deti z Ukrajiny. Do bratislavskej Reduty pozývame  mamičky s deťmi, ktoré prišli na Slovensko z vojnou zmietanej Ukrajiny a našli u nás dočasný domov.