Foto: Fico na návšteve u hasičov ďakoval každému, kto musí vo sviatočné dni pracovať

FICO A KALIŇÁK: Návšteva hasičskej stanice
Predseda vlády Robert Fico a podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák na návšteve hasičskej stanice v Petržalke. Bratislava, 24. december 2017. Foto: SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 24. decembra (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico ďakuje každému, komu pracovné povinnosti ukladajú pracovať aj vo vianočné dni. Novinárom to povedal v nedeľu počas návštevy hasičskej stanice v bratislavskej Petržalke.

Každoročná tradícia

Spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom si okrem diskusie so službukonajúcimi hasičmi prezreli napríklad hasičskú techniku.

„Je to naplnenie tradície, ktorú s pánom ministrom robíme každý rok,“ uviedol premiér. Zároveň skonštatoval, že „nastal obrovský posun, pokiaľ ide o hasičskú techniku a záchranu ľudí, životov a niekedy aj obrovských hmotných statkov“.

V tejto súvislosti poďakoval Kaliňákovi, ktorý sa podľa neho tejto problematike „vážne venuje“. „Dnes keď navštívite hasičskú stanicu, zväčša nájdete modernú techniku, dobre pripravených ľudí, asi by sme ťažko zrátali hodnoty ľudské alebo majetkové, keby sme chceli zrátať, čo všetko hasiči už na Slovensku dokázali,“ zdôraznil.

Kaliňák ďakoval lekárom aj sestrám

Podľa ministra vnútra patrí vďaka „všetkým tým, ktorý cez sviatky strážia našu bezpečnosť“, teda policajtom, hasičom záchranárom, lekárom, sestrám, energetikom alebo napríklad zamestnancom v trojzmenných prevádzkach.

Na adresu hasičov zdôraznil, že sa im vďaka kvalitnému výcviku podarilo skrátiť čas záchrany napríklad pri dopravných nehodách o 20 minút.

„Aj preto dnes chceme vzdať hold a poďakovať sa za ich tvrdú prácu, ktorá nepozná sviatok ani deň ani noc,“ dodal s tým, že na Štedrý deň slúži v rámci rezortu vnútra viac ako tri a pol tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert FicoRobert Kaliňák