Foto: Fico predložil výboru kópiu výkazu o štúdiu na vysokej škole ako dôkaz praxe

Róbert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý sa uchádza o zvolenie za ústavného sudcu, vykonával pedagogickú činnosť na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v akademických rokoch 1999 až 2001.

Rovnako pedagogickú činnosť vykonával aj na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, a to v akademickom roku 2001-2002.

Prednášky, semináre a postupové skúšky

Malo ísť o prednášky, semináre a postupové skúšky v predmete Ústavné a medzinárodné garancie ochrany ľudských práv na univerzite v Nitre.

V Banskej Bystrici sa jeho činnosť týkala predmetu Vnútroštátne a medzinárodné garancie ochrany ľudských práv.

Fico tieto skutočnosti v pondelok uviedol v liste Ústavnoprávnemu výboru NR SR. Okrem sprievodného listu, ktorý má agentúra SITA k dispozícii, predložil aj kópiu výkazu o štúdiu na vysokej škole.

Zvyšní kandidáti splnili podmienky

Poslanci Národnej rady SR sa začnú zaoberať uchádzačmi o post ústavných sudcov v stredu 6. februára o 14:00. Ústavnoprávny výbor musí ešte predtým vyriešiť situáciu s potrebnou 15-ročnou právnickou praxou expremiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Zvyšných 39 kandidátov splnilo zákonom stanovené podmienky. Parlament má na zvolenie 18 kandidátov rovných desať dní, aby Ústavný súd SR nezostal nefunkčný. Už 16. februára totiž uplynie mandát až deviatim sudcom. Zo zvoleného počtu 18 uchádzačov následne prezident vymenuje deväť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyUMB Univerzita Mateja Bela v Banskej BystriciÚstavný súd SR