Foto: Na Štrbskom Plese pokrstili Macejka, maskota MS v hokeji 2019

Krst maskota MS v hokeji 2019
Maskot Macejko na svahu Interski na Štrbskom Plese počas oficiálneho predstavenia a krstu maskota hokejových majstrovstiev sveta (MS) 2019 v trvaní od 10. do 26. mája v Bratislave a Košiciach. Vysoké Tatry - Štrbské Pleso, 19. január 2019. Foto: SITA/Radoslav Maťaš.

ŠTRBSKÉ PLESO 19. januára (WebNoviny.sk) – Necelé štyri mesiace pred začiatkom hokejových majstrovstiev sveta na Slovensku oficiálne pokrstili maskota podujatia – medveďa Macejka. Na MS 2011 priaznivcov zabával vlk Goooly.

Sneh a šampanské

„Veríme, že aj medveď Macejko bude medzi fanúšikmi obľúbený minimálne tak, ako bol jeho predchodca, vlk Goooly. Ten bol mimoriadne populárny a Slovenský zväz ľadového hokeja ho využíval i ďalšie mesiace po majstrovstvách,“ hovorí generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Valíček.

Nového maskota pokrstili snehom a šampanským na Námestí MS 1970 na Štrbskom Plese. Organizačný výbor šampionátu sa rozhodol predstaviť a pokrstiť nového maskota na mieste, kde sa v roku 1925 uskutočnili jubilejné desiate majstrovstvá Európy v ľadovom hokeji.

Až do konania MS 2011 v Bratislave a Košiciach to bolo jediné vrcholné hokejové podujatie s účasťou reprezentačných mužstiev, ktoré bolo výlučne na území Slovenska. Štrbské Pleso je zároveň jedným z hlavných centier práve prebiehajúcej zimnej turistickej sezóny.

Krstu sa zúčastnili dvaja slovenskí brankári – Ján Lašák a Ján Laco. „Medveď je symbolom sily a verím, že bude burcovať fanúšikov a hnať dopredu našich chlapcov. Je to naozaj vydarený maskot,“ povedal Ján Laco. Nového maskota čaká až do mája bohatý program.

Sila slovenského hokeja

Už v nedeľu sa predstaví v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica, neskôr sa fanúšikom predstaví aj v ďalších strediskách na Slovensku, v Česku a v Rakúsku. Chýbať nebude ani na februárovom reprezentačnom turnaji v Bratislave.

„Medveď Macejko odráža túžbu hokejovej verejnosti po znovunadobudnutí sily slovenského hokeja. Veď ako sa hovorí, si silný ako medveď,“ vysvetľuje riaditeľka komunikácie šampionátu Michaela Grendelová.

Meno maskota MS 2019 vybrali fanúšikovia prostredníctvom hlasovania na oficiálnom facebookovom profile turnaja. Z viac ako 1200 návrhov do finále postúpili mená Juro a Macejko. Zvíťazil Macejko s dvojnásobným počtom hlasov. Informácie pochádzajú z tlačovej správy organizátorov MS 2019 v ľadovom hokeji.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LacoJán Lašák