Foto: Polícia žiada o pomoc pri vyšetrení tragickej zrážky autobusu s kamiónom na R1 pri Badíne

Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna
Tragickú dopravnú nehodu na ceste R1 v smere z Banskej Bystrice do Zvolena v katastri obce Badín neprežili dvaja ľudia. 23. apríl 2018 Foto: facebook.com/policiaslovakia

BRATISLAVA/BADÍN 25. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok 23. apríla krátko po 15:00 na ceste R1 v katastri obce Badín v smere od Banskej Bystrice na Zvolen.

Pri dopravnej nehode sa zrazil diaľkový autobus Mercedes Benz, ktorý viedol 52-ročný vodič z Topoľčian s ťahačom Scania s návesom, ktorý viedol 66-ročný vodič z Poľska.

Polícia žiada aj o záznamy z kamier

V súvislosti s vyšetrovaním tejto dopravnej nehody polícia žiada vodičov, ktorí v čase dopravnej nehody prechádzali rýchlostnou cestou R1 a priebeh nehody majú zaznamenaný na autokamere, aby tento záznam poskytli polícii.

Svedkovia sa môžu s akýmikoľvek informáciami, ktoré pomôžu nehodu objasniť, ozvať telefonicky na 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare PZ. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová.

O život prišli dvaja cestujúci

Vodič autobusu z doposiaľ nezistených príčin narazil do jazdnej súpravy, ktorá pre krátkodobú poruchu stála na pravej krajnici a v momente, keď sa po odstránení poruchy rozbiehala, došlo k zrážke.

Pri dopravnej nehode prišli o život dve osoby sediace v autobuse, 44-ročný muž z Bratislavy a 29-ročná žena z Rakytoviec. Štyri ženy utrpeli ťažké zranenia, sedem osôb sa zranilo ľahko. Požitie alkoholu u vodičov vylúčila dychová skúška.

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia a do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru súdneho lekárstva a cestnej dopravy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom