Foto: Vodič Octavie prekročil rýchlosť a bol pod vplyvom drog, viezol choré dieťa

vodič, Závadka, drogy
Vodič Škody Octavia uháňal v obci Závadka rýchlosťou 112 kilometrov za hodinu, bol pod vplyvom drog a v aute mal choré dieťa. Foto: SITA/KR PZ Košice.

Policajti ešte v auguste namerali v obci Závadka v okrese Michalovce 25-ročného vodiča, ktorý uháňal rýchlosťou 112 km/h. V aute viezol choré dieťa a tak mu policajti urobili sprievod na urgentný príjem.

Výsledky toxikologického vyšetrenia

Vodič Octavie sa však policajtom nepozdával. To, že sa nemýlili, v týchto dňoch potvrdili aj výsledky toxikologického vyšetrenia.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, vodič vystupoval drzo a arogantne, a pôsobil ako opitým alebo pod vplyvom iných návykových látok.

Pokuta od 200 do tisíc eur

Dychová skúška bola negatívna a tak ho vyzvali, aby sa podrobil aj odberu biologického materiálu na zistenie prítomnosti iných návykových látok.

Vodič to najskôr odmietol, no po chvíli sám požiadal o odber. Podľa výsledkov rozboru u vodiča zistili prítomnosť metamfetamínu (pervitín), amfetamínu a kanabinoidov, teda omamných a psychotropných látok.

Priestupok vodiča bude prejednaný v správnom konaní, kde mu hrozí pokuta od 200 do 1 000 eur, a zákaz činnosti do päť rokov. Výsledok toxikologického vyšetrenia bude postúpený ako poznatok príslušnému orgánu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom