Francúzska polícia hľadá „pomocníkov“ útočníka zo Štrasburgu, zatkli aj členov jeho rodiny

Štrasburg
Francúzska polícia hliadkuje pred katedrálou počas znovuotvorenia vianočných trhov v Štrasburgu. Foto: SITA/AP

ŠTRASBURG 14. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzski vyšetrovatelia sa snažia zistiť, či hlavnému podozrivému z útoku v Štrasburgu počas jeho úteku niekto pomáhal. Uviedol to v piatok na tlačovej konferencii parížsky prokurátor Rémy Heitz.

Útočníka zastrelili

Ako povedal, momentálne sa už v policajnej väzbe nachádza sedem ľudí, medzi nimi štyria členovia rodiny hlavného podozrivého útočníka Chérifa Chekatta, ktorý zomrel vo štvrtok pri policajnej operácii. „Chceme zrekonštruovať posledných 48 hodín, aby sme zistili, či mal nejakú podporu,“ povedal Heitz.

Chekatt je podozrivý z toho, že v utorok pri vianočných trhoch v Štrasburgu zabil najmenej troch ľudí a dvanásť ďalších zranil. Vláda po útoku nasadila do pátracej operácie približne 700 policajtov a vojakov.

Mužom zákona sa 29-ročného Chekatta podarilo zastreliť po dvojdňovom pátraní v štrasburskej štvrti Neudorf. Pri sebe mal zbraň, nôž aj muníciu. Muž mal za sebou bohatú kriminálnu minulosť.

Vianočné trhy sú opäť otvorené

V piatok vianočné trhy v Štrasburgu za prísnych bezpečnostných opatrení opäť otvorili. Prístup k nim je však obmedzený a hliadkujú na nich dodatoční policajti, vojaci aj členovia súkromných bezpečnostných služieb. Na otvorení sa zúčastnil aj minister vnútra Christophe Castaner.

V piatok večer po skončení summitu Európskej únie v Bruseli do Štrasburgu pricestuje aj prezident Emmanuel Macron. Chce vysloviť sústrasť rodinám obetí a poďakovať sa bezpečnostným silám zapojeným do operácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christophe CastanerEmmanuel Macron