Ftáčnik by na poste bratislavského župana nahradil Freša, ukázal prieskum

Milan Ftáčnik
Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Milan Ftáčnik. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Ak by sa voľby predsedu samosprávneho kraja konali na prelome septembra a októbra, v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) by zvíťazil bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik so ziskom 25,5 percenta.

V prvej trojke aj Kusý a Frešo

Na druhom mieste by skončil starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý so ziskom 19 percent.

Súčasný predseda BSK Pavol Frešo by skončil na treťom mieste so ziskom 16,4 percenta. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Ringier Axel Springer Slovakia robila agentúra FOCUS od 28. septembra do 6. októbra na vzorke 1014 respondentov.

Odpovedali na otázku: „Svoju kandidatúru na predsedu v Bratislavskom kraji ohlásilo 18 kandidátov. Ak by sa tieto voľby konali už tento víkend, ktorému z kandidátov na predsedu VÚC by ste dali svoj hlas?“ Výsledky prieskumu poskytol agentúre SITA Martin Slosiarik z Focusu.

Droba štvrtý a Krajcer piaty

Poslanec NR SR Juraj Droba (SaS) by dostal 14,1 percenta hlasov a publicista Daniel Krajcer 7,1 percenta hlasov. Starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva by získal 6,1 percenta hlasov, bratislavský mestský poslanec a predseda dopravnej komisie mesta Jozef Uhler by skončil so ziskom 4,1 percenta.

Predsedníčku Strany zelených Slovenska (SZS) Natáliu Hanulíkovú by volili dve percentá opýtaných ľudí, podnikateľ Martin Jakubec by mal 1,7 percenta a novinár Ľubomír Huďo by získal 1,3 percenta hlasov. Ostatní z 18 kandidátov by získali menej ako jedno percenta.

Podľa prieskumu 11,5 percenta opýtaných deklarovalo, že by určite nešli voliť, 26,6 percenta nevedelo, koho by teraz volili a 2,3 percenta odmietlo odpovedať na otázku. Rozhodnutých by teda bolo 59,6 percenta respondentov.

Kandidát % z rozhodnutých voličov
Milan Ftáčnik 25,5
Rudolf Kusý 19,0
Pavol Frešo 16,4
Juraj Droba 14,1
Daniel Krajcer 7,1
Ján Mrva 6,1
Jozef Uhler 4,1
Natália Hanulíková 2,0
Martin Jakubec 1,7
Ľubomír Huďo 1,3
Ľubomír Kolárik 0,6
Jozef Danko 0,5
Lukáš Parízek 0,5
Rastislav Blaško 0,3
Marián Leinerovič 0,2
Milan Lopašovský 0,2
Jalal Suleiman 0,2
Andrej Trnovec 0,2

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KrajcerJán MrvaJozef UhlerJuraj DrobaMartin JakubecMilan FtáčnikPavol FrešoRudolf Kusý
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUSBSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)