Spartak Trnava v EKL rozdielom triedy podľahli Ludogorcu Razgrad, góly padali v druhom polčase

FUTBAL NL: Skalica - Trnava

Futbalisti Spartaka Trnava vo svojom úvodnom zápase v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy 2023/2024 podľahli bulharskému Ludogorcu Razgrad na jeho pôde 0:4. „Andeli“ účinkujú v H-skupine, v ktorej nastúpia aj proti tureckému Fenerbahce Istanbul a dánskemu FC Nordsjaelland.

Trnavčania boli síce pod tlakom domáceho tímu, držali však prijateľnú remízu. Po zmene strán sa však defenzíva hostí rozpadla a inkasovala štyri góly – dva od Poliaka Jakuba Piotrowského a po jednom od Ivana Jordanova a brazílskeho legionára Rwana Seca. Šancu napraviť si chuť má Spartak o dva týždne, v domácom prostredí však hostí mimoriadne náročného súpera – turecký Fenerbahce Istanbul.

„Je to pre nás krutá prehra, lebo zo štyroch gólov boli tri strely spoza šestnástky. S takým ťažkým súperom nemôžeme dostať v prvej minúte druhého polčasu gól a potom aj v poslednej sekunde a ten výsledok vyzerá zle,“ zhodnotil po súboj trnavský kouč Michal Gašparík.

Európska konferenčná liga 2023/2024

• H-skupina

Ludogorec Razgrad – Spartak Trnava 4:0 (0:0)

• Ludogorec Arena, Razgrad

46. min. – 1:0 Yordanov
51. min. – 2:0 Piotrowski
63. min. – 3:0 Piotrowski
90.+4 min. – 4:0 Rwan Seco

Žlté karty: 2 – 3
40. Goncalves, 44. Son – 5. Zeljkovič, 74. Mikovič, 89. Procházka

strely celkovo (na bránu): 17:5 (9:2), rohové kopy: 9:5, ofsajdy: 2:2, držanie lopty (v %): 64 – 36, rozhodcovia: Genc Nuza – Fatlum Berisha, Bujar Selimaj (všetci Kosovo)

Ludogorec: Sluga – Son, Verdon, Sonko-Sundberg, Witry – Goncalves (85. Yankov), Piotrowski, Yordanov (73. Pedro Naressi) – Vidal (73. Delev), Tissera (59. Rwan Seco), Tekpetey (85. Chouiar)
Spartak: Takáč – Kóša, Gorosito (46. Djurič), Koštrna – Mikovič, Zeljkovič (73. Procházka), Šulek – Bainovič – Bernát (57. Daniel), Ďuriš (73. Paur), Ofori (73. Azango)