Slovan Bratislava zdolal KÍ Klaksvík, v druhom polčase otočili výsledok Weiss ml. a Čavrić (video+foto)

Futbal (Európska konferenčná liga 2023/2024): ŠK Slovan Bratislava - KÍ Klaksvík
Lucas Lovat z ŠK Slovan Bratislava a Jóannes Danielsen z KÍ Klaksvík počas zápasu A-skupiny Európskej konferenčnej ligy 2023/2024. Bratislava, 21. september 2023. Foto: SITA/Jana Birošová.

Futbalisti Slovana Bratislava vo svojom úvodnom zápas v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy 2023/2024 na domácom trávniku zdolali KÍ Klaksvík 2:1. „Belasí“ účinkujú v A-skupine, v ktorej sú ich súpermi aj francúzske Lille a slovinská Olimpija Ľubľana.

Európska konferenčná liga 2023/2024

• A-skupina

ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1 (0:0)

• Národný futbalová štadión, Bratislava

49. min. – 0:1 D. Pavlović
54. min. – 1:1 V. Weiss ml.
74. min. – 2:1 A. Čavrić

Žlté karty: 2 – 3
33. K. Savvidis, 68. L. Lovat – 44. D. Pavlović, 50. J. Andreasen, 89. J. Danielsen

strely celkovo (na bránu): 15:7 (8:2), rohové kopy: 5:4, ofsajdy: 6:1, držanie lopty (v %): 55 – 45, rozhodcovia: Christian-Petru Ciochirca – Maximilian Weiss, Michael Obritzberger (všetci Rak.)

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrić, Wimmer, Lovat – Savvidis (66. Kucka), Kankava – Tolić (84. Abubakari) – Strelec (66. Barseghyan), Čavrić (90.+4 Pauschek), Weiss (90.+4 Marcelli)
Klaksvík: Johansson – Petersen, Faerö, Forren – Danielsen, Pavlović, J. Andreasen, da Silva – Frederiksberg, Gussiaas (90. Josephsen), Joensen

„Belasí“ síce boli počas celého prvého polčasu duelu A-skupiny na Národnom futbalovom štadióne lepší, v koncovke sa však trápili a hostia tak držali pre nich prijateľnú bezgólovú remízu.

Po zmene strán tím z ďalekých Faerských ostrovov šokoval tribúny, keď legionár Deni Pavlović prekonal brankára Milana Borjana0:1. Už o päť minút neskôr využil Vladimír Weiss mladší prihrávku od Aleksandara Čavrića na vyrovnanie – 1:1. Štvrťhodinu pred koncom práve srbský futbalista rozhodol o triumfe „belasých“ – 2:1. V závere hostia siahali na bod, ale domáca defenzíva už neinkasovala.

„Chceli sme tri body a tie máme. Z tohto pohľadu panuje spokojnosť. Bojovali sme na dno svojich síl. Otočili sme to, preto klobúk dolu chlapcom za bojovnosť. Po mentálnej stránke to bol náročný duel, takže s víťazstvom som spokojný,“ uviedol po stretnutí domáci kouč Vladimír Weiss starší v prenose RTVS Šport.

O dva týždne na Slovan čaká duel na pôde slovinského družstva Olimpija Ľubľana.