Futbalisti Ružomberka si z Nitry odniesli bod za remízu

FC Nitra - MFK Ružomberok
Martin Boszorád z FC Nitra (vľavo), brankár Milorad Nikolič (v strede) a Michal Janec (vpravo) z MFK Ružomberok počas 4. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 2. augusta (WEBNOVINY) – Futbalová Corgoň liga odštartovala 4. kolo zápasom medzi Nitrou a Ružomberkom. Domáci futbalisti z Nitry prišli o body za víťazstvo až v 90. minúte vlastným gólom Mičica.

FC Nitra – MFK Ružomberok 3:3 (1:2)

Góly: 33. a 62. Cléber (druhý z pok. kopu), 70. Turčák – 27. Lačný, 45. Tawamba, 90. Mičic (vlastný), ŽK: 17. Boszorád, 36. Cléber, 58. H. Benčík – 62. Adamovič, 64. Ďubek, rozhodovali: Kružliak – Balko, T. Somoláni, divákov

Nitra: M. Chudý – Boszorád, Kaspřák, M. Kolmokov, Mičic – V. Gajdoš, Šimončič – Šmehyl (87. A. Ševčík), Turčák (90. Paukner), Cléber (81. E. Le Giang) – H. Benčík

Ružomberok: M. Nikolič – P. Maslo, Greššák, G. Adamovič, Janec (86. L. Lupták) – Zošák, Martin Nagy – Ďubek, Tawamba, Lačný (69. Almaský) – Zreľák (78. Serečin)

Ladislav Šimčo (tréner Nitry): „Bol to veľmi zaujímavý zápas pre divákov. Napokon sa to skončilo remízou, čo je pre nás malá športová

tragédia. Hrali sme so srdcom, išli sme za víťazstvom a chceli sme preň spraviť všetko. Kvalita bola na strane súpera, ktorý z prvých dvoch šancí dal dva góly. Bolo to spôsobené efektivitou jeho hráčou, ale aj našou naivitou v obrane. Bolo by to omnoho krajšie a povzbudzujúcejšie pre kabínu, keby sme bodovali naplno. Boríme sa s problémami, chlapci boli psychicky po troch kolách dosť na dne. Ak by sme dnes vyhrali, dýchalo by sa nám omnoho ľahšie.“

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Myslím si, že to bol typický zápas, keď akože posledné mužstvo tabuľky hralo proti prvému. Domáci bojovali, snažili sa. My sme pôsobili veľmi profesorsky. Dvakrát sme sa dostali do vedenia, čo nás malo upokojiť. Nepodarilo sa nám dať tretí poisťovací gól. Za to prišiel trest po chybe v obrane. Z toho, že sa zápas skončil 3:3, sa musíme poučiť, je to pre nás varovanie. Futbal je o tvrdej robote a to miestami v našej hre chýbalo. Domáci mohli vyhrať.“

I. polčas

V úvodných minútach mali viac z hry domáci a od začiatku zápasu sa snažili o ofenzívnu hru. Do veľkej šance sa však nevedeli dostať a postupne preberal iniciatívu Ružomberok.

Brankár Nitry Chudý najskôr vyriešil niekoľko jednoduchších situácií, no v 27. min inkasoval. Miloš Lačný si v rýchlosti spracoval výbornú prihrávku za obranu Nitry a rutinérsky prekonal Chudého.

Sklamanie domácich divákov však dlho netrvalo. V 33. min sa lopta po osi Gajdoš – Boszorád dostala ku Cléberovi, ktorý zblízka dorazil loptu do ružomberskej bránky – 1:1.

V 38. min vystrelil z ostrého uhla Ďubek, Chudý stihol loptu vytlačiť mimo priestoru bránky. Ružomberčania však ešte do prestávky stihli získať späť stratené vedenie. Maslo poslal loptu do priestoru pred bránku a Tawamba ju stihol poslať za chrbát strážcu domácej svätyne.

II. polčas

Desať minút po zmene strán mala Nitra veľkú šancu na vyrovnanie. Cléber si narazil loptu s Benčíkom, ale zoči-voči Nikoličovi neuspel. Následnú dorážku poslal v nádejnej pozícii vedľa bránky Šmehyl. Domáci pridali na ofenzívnej aktivite a odmenou im bolo vyrovnanie.

V 62. min fauloval Adamovič v pokutovom území Boszoráda a Cléber nariadenú jedenástku premenil – 2:2. Rozbehnutí Nitrania mohli v 66. min pridať aj tretí zásah, Benčík však zblízka netrafil bránku. V 70. min aktívny Cléber prihral do šestnástky, Benčík efektne prepustil loptu Turčákovi, ktorý tvrdou strelou prestrelil Nikoliča – 3:2. Najmä v druhom polčase sa hral pod Zoborom atraktívny futbal.

Domáci tretím zásahom zaskočili súpera a do konca zápasu ho nepustili do tlaku. Napriek tomu sa však Ružomberčania dočkali vyrovnania. V nadstavenom čase si Mičic hlavičkou zrazil do bránky center hostí, čím stanovil konečný výsledok na 3:3.

Obrazom: Futbalisti Nitry remizovali s Ružomberkom

Šimon Šmehyl z FC Nitra (vľavo) a Michal Janec z MFK Ružomberok (vpravo) počas 4. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Martin Boszorád z FC Nitra (vľavo) a Michal Janec z MFK Ružomberok (vpravo) počas 4. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Martin Boszorád (vľavo) a Solva Cleber (vpravo) z FC Nitra počas 4. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Radosť hráčov FC Nitra z gólu počas 4. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran