Futbalová 21 podľahla Slovinsku gólom z poslednej minúty

Hudak
Zľava: Elvis Bratanovič zo Slovinska, Dávid Hudák zo Slovenska (vo výskoku) a Nejc Pečovnik zo Slovinska počas medzištátneho prípravného zápasu Slovensko "21" - Slovinsko "21". Myjava, 25. marec 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

MYJAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov podľahli v prípravnom dueli v Myjave slovinským rovesníkom 1:2.

Po bezgólovom prvom polčase sa mladíci z Balkánu presadili v 48. min vďaka útočníkovi slovinského FC Koper Matejovi Pučkovi.

Slováci na nepriaznivý stav odpovedali v 61. min, keď po prihrávke od Bukatu vyrovnal na 1:1 Ivan Schranz. Hostia zaskočili Slovákov v samom závere nadstaveného času, keď sa strelou z priameho kopu presadil Enej Jelenič.

Zverenci Ivana Galáda zaznamenali v piatom tohtoročnom vystúpení druhú prehru. V minulotýždňovom zápase v rakúskom Hartbergu podľahli aj domácim rovesníkom 0:1. Najbližšie priateľské stretnutie si slovenskí reprezentanti do 21 rokov naplánovali na 23. apríla 2013, keď za riekou Moravou vyzvú rovesníkov z Česka.

Výsledok:

Slovensko „21“ – Slovinsko „21“ 1:2 (0:0)

Góly: 61. Schranz – 48. Pučko, 90.+ Jelenič, ŽK: 18. Ambra – 33. Pečovnik, 90.+ Jelenič, 920 divákov

Základné zostavy:

Slovensko „21“: Budinský – Bartek, D. Hudák, Ambra, Mazáň – Lobotka, Paur – Schranz, Hrošovský, Lalkovič – F. Oršula

Slovinsko „21“: Jug – Kous, Mitrovič, Krajnc, Trajkovski – Vrhovec, Pečovnik – Ploj, Črnic, Jelenič – Bratanovič

I. polčas

Schranz

V chladnom počasí sa v Myjave dostali do prvej príležitosti Slovinci, útočník súperovho tímu Bratanovič v 20. min síce prekonal slovenského brankára Budinského, ale prihrávku pred zakončením prijal v postavení mimo hry a stav sa nezmenil.

O sedem minút neskôr kontrovali mladí Slováci, lenže Schranzov pokus spoza šestnástky zblokovali slovinskí obrancovia a Lobotka sa nedostal k následnej dorážke.

V 28. min sa do príležitosti dostal opäť Schranz, ale loptu hlavou nenamieril do bránky balkánskeho mužstva s dostatočnou razanciou.

V 32. min bol v príležitosti opäť zakončovateľ trnavského Spartaka, lenže po prihrávke od Hudáka svoj pohyb spomalil a strelu poslal mimo bránky Ažbeho Juga. V druhej polovici prvého polčasu si zverenci Ivana Galáda vytvorili mierny tlak, po kombináciách Lalkoviča, Schranza či Lobotku sa síce dostali k zakončeniu, ich pokusy však nemali dostatočnú razanciu ani správny smer.

Slovenský útočník F. Oršula v 40. min poslal loptu hlavou vedľa slovinskej „svätyne“ a o dve minúty neskôr sa kvalitným defenzívnym zákrokom prezentoval Ambra, ktorý zmaril Jeleničovu prihrávku na Bratanoviča, ktorý by inak išiel do samostatného úniku.

II. polčas

Lakovic

V úvode druhého polčasu vystrelil po individuálnej akcii k ľavej Budinského žrdi Matej Pučko a otvoril skóre – 0:1. Slováci sa vzápätí aktívnou hrou snažili zareagovať na nepriaznivý priebeh.

V 56. min sa pokúsil prekvapiť slovinskú defenzívu pohotovou strelou K. Mészáros, o minútu neskôr nepochodil ani Kochan.

V 62. min najprv Galádovi zverenci nepustili s loptou do pokutového územia stredopoliara hostí Črnica a potom sa po Bukatovej prihrávke presadil Schranz a vyrovnal na 1:1. Hra sa následne vyrovnala, oba tímy sa zamerali na pozornú defenzívu.

V 82. min sa dostala lopta po osi Bartek – Lalkovič – Schranz až k hlavičkujúcemu K. Mészárosovi, zakončovateľ ViOn-u Zlaté Moravce však loptu namieril priamo do brankára Juga. O sedem minút neskôr Lalkovič centroval na Mazáňa, jeho pokus do protipohybu gólmana hostí nemal potrebnú razanciu. V nadstavenom čase Slovinci zahrávali priamy kop. Stredopoliar talianskej Padovy Enej Jelenič prudkou strelou prestrelil múr, čím zmiatol Budinského a stanovil konečné skóre na 2:1.

Hlasy po zápase:

Ivan Galád (tréner tímu SR „21“): „Prehrať gólom z poslednej minúty je nešťastné, ale aj také momenty prináša futbal. Poznatky z tohto zápasu musíme využiť. Chceme v budúcnosti eliminovať chyby, ktorých sme sa dopustili. Súper mal svoje kvality, a hoci sme nehrali podľa našich predstáv, zápas ukázal viacero momentov, na ktorých by sme chceli v budúcnosti stavať. Po prvom polčase sme vystriedali piatich futbalistov, verím, že keď k nám pribudnú ďalší hráči, budeme v kvalifikácii ešte silnejší. V Rakúsku sme mali lepší herný prejav, v Myjave sme hrali na náročnom teréne. Slovinci nám veľa ukázali z futbalovej kvality. Čakal som, že príde viac divákov, ale my sme mali vyhrať a prilákať ich. Teší ma, že sme hrali kolmo dopredu. Mrzí ma však gól v nadstavenom čase, ten sme nemali dostať.“

Milan Lalkovič (stredopoliar tímu SR „21“): „Nie je pekné prehrať takýto duel. Podľa mňa sme hrali dobre, mali sme veľa šancí, snažili sme sa získať si divákov, lenže to sa nám podarilo azda len hrou, ale nie výsledkom. Na konci nám však všetci zatlieskali. Chlapci sa snažili, mrzí nás výsledok a najmä to, že sme dostali gól v nadstavenom čase. Myslím si, že s výkonom môžeme byť spokojní, na hodnotenie je však tréner.“

Ivan Schranz (útočník tímu SR „21“): „Všetci sme bojovali do poslednej chvíle, bohužiaľ, prišli sme o dobrý výsledok. Myslím si, že náš herný prejav bol dobrý, musíme si však zobrať ponaučenie zo záveru zápasu. Na Slovincov sme boli dobre pripravení, ale pri prvom góle sa potvrdilo, že využívajú rýchle protiútoky. Prehrali sme nešťastne, je nám to ľúto, ale odchádzame so zdvihnutou hlavou a sústredíme sa na ďalšie stretnutia.“

Viktor Budinský (brankár tímu SR „21“): „Hrali sme dobre, vypracovali sme si príležitosti, škoda, že sme ich nedotiahli do úspešného konca. Slovinci hrali na brejky a jeden im vyšiel. Snažil som sa pohybovať a rozcvičovať, aby mi nebolo chladno. Mrzí nás ten záver, nemalo by sa stať, že lopta prejde cez múr.“