Gáborík pomohol Rangers gólom, Hossa si pripísal asistenciu

MARIAN HOSSA

PITTSBURGH 21. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí kanadsko-americkej NHL na ľade Pittsburgh Penguins 5:2. O jeden gól „jazdcov“ sa postaral aj slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý sa presadil v 50. min pri presilovke o dvoch hráčov.

Chicago zvíťazilo v Phoenixe tesne 2:1 a jeden bod za asistenciu si pripísal aj útočník obhajcu Stanley Cupu Marián Hossa, ktorý v 20. min prihral Duncanovi Keithovi na úvodný zásah duelu. Rovnakým dielom si osobnú štatistiku vylepšil zadák Anaheimu Ľubomír Višňovský, ktorý asistoval Teemovi Selännemu pri vyrovnávajúcom góle na 4:4 v zápase s Calgary (5:4 po predĺžení).

Montreal nedal šancu Minnesote, keď na klzisku súpera zvíťazil vysoko 8:1. Prvou hviezdou večera bol hosťujúci nováčik, obranca P. K. Subban, ktorý sa prezentoval premiérovým kariérnym hetrikom v zámorskej profilige a k svojmu gólovému koncertu pridal aj jednu asistenciu.

Nashville uspel na ľade Buffala 4:3 po predĺžení, v drese hostí sa blysol svojim prvým hetrikom v súťaži nováčik Blake Geoffrion, ktorý mal zároveň stopercentnú streleckú úspešnosť, keď v sieti skončili všetky tri jeho pokusy. V drese „šablí“ sa tentoraz bodovo nepresadil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý odohral vyše 25 minút a pripísal si dva mínusové body. New Jersey Devils zvíťazil na ľade Columbusu 3:0, dva góly si pripísal David Clarkson a výrazný podiel na víťazstve mal i gólman Martin Brodeur, ktorý zaznamenal svoj už 115. shotout v kariére.

Súhrn nedeľňajších výsledkov:

Pittsburgh Penguins – New York Rangers 2:5 (1:1, 0:0, 1:4) – Marián Gáborík (New York) 1+0

Anaheim – Calgary 5:4 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 – 1:0) – Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1

Phoenix – Chicago 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) – Marián Hossa (Chicago) 0+1

Minnesota – Montreal 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)

Columbus – New Jersey 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Buffalo – Nashville 3:4 po predĺžení (0:1, 3:0, 0:2 – 0:1)

Viac k osobe Andrej SekeraĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMartin BrodeurP. K. Subban