Galko chce odtajniť správu o možnom tunelovaní tajnej služby

Tajne
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Poslanec Národnej rady SR za SaS Ľubomír Galko vo štvrtok na osobitnom kontrolnom výbore na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva požiadal o odtajnenie správy o údajnom tunelovaní Vojenskej spravodajskej služby počas prvej vlády Roberta Fica.

Na utajenie správy, ktorú vypracoval bývalý námestník riaditeľa VSS počas vlády Ivety Radičovej Vladimír Suchodolinský, podľa Galka neexistuje dôvod, pretože správu mali k dispozícii médiá a o množstve vecí sa už aj tak informovalo.

Galka prekvapilo, že polícia zastavila trestné stíhanie a tunelovanie tajnej služby sa nepotvrdilo. Záver orgánov činných v trestnom konaní prekvapil aj Suchodolinského. Ten sa podľa Galka vyslovil, že ak nie je tunelovanie krádež auta a peňazí z pokladne, nepovažuje to za žiadne vyšetrovanie. Exminister obrany pripomenul, že kauzou tunelovania vojenských tajných sa zaoberal rovnaký vyšetrovateľ, ktorý riešil viacero citlivých prípadov, napríklad zastavil kauzu emisií.

Galko ocenil, že minister obrany Martin Glváč a podpredseda výboru Marián Kovačócy vyjadrili pripravenosť spolupracovať na procese odtajnenia a na najbližšom zasadnutí výboru predložia informáciu, ako postupovať, aby bola správa odtajnená.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír GalkoMarián KovačócyMartin GlváčVladimír Suchodolinský
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyVojenské spravodajské služby