Geraint Thomas vynechá Giro d’Italia, chce sa sústrediť iba na Tour de France

Tour de France 2018 (21. etapa)
Víťaz Tour de France 2018 Geraint Thomas počas záverečnej 21. etapy z Houilles na Elyzejské polia v Paríži. Foto: archívne Marco Bertorello, Pool via AP.

LONDÝN 10. februára (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Geraint Thomas (Sky) sa nezúčastní na tohtoročnej edícii pretekov Giro d’Italia.

Už v januári informoval o svojej neúčasti na talianskych cestách Thomasov tímový kolega aj krajan Chris Froome, ktorý nebude obhajovať vlaňajší triumf. Tridsaťdvaročný Thomas je úradujúci víťaz Tour de France. O rok starší Froome ovládol najprestížnejšie podujatie pred ním dovedna štyrikrát.

Thomasovo rozhodnutie súvisí s jeho snahou o obhajobu triumfu na Tour de France. „Nápad štartovať aj na Gire bol lákavý, v žiadnom prípade však nechcem ohroziť moje šance na ´Starej dáme´,“ povedal Thomas podľa portálu BBC a dodal: „Giro pre mňa predstavuje nedokončenú prácu a premýšľal som nad účasťou. Tento rok čaká jazdcov atraktívna trasa s troma časovkami, ktoré budú navyše kopcovité. Možno v ďalších rokoch príde pre mňa ďalšia šanca. Prioritou pre aktuálnu sezónu je iba Tour.“

Tohtoročné Giro sa uskutoční v termíne 11. mája – 2. júna, Tour de France je na programe 6. – 28. júla 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris FroomeGeraint Thomas