Gombos si Roland Garros nezahrá, kvalifikáciu tesne prehral

Norbert Gombos
Norbert Gombos nasadený ako dvanásty podľahol Írovi Jamesovi McGeemu 6:1, 3:6, 2:6. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 20. mája (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Norbert Gombos nepostúpil do finálového 3. kola kvalifikácie dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (24. mája – 7. júna, celková dotácia 28 028 600 eur, antuka). Gombos nasadený ako siedmy prehral v stredajšom stretnutí 2. kola s Japoncom Jošihitom Nišiokom v dramatických troch setoch za 125 minút 6:2, 2:6, 6:8.

V prvom sete Gombos dvakrát uchmatol súperovi podanie a výsledkom bol jednoznačný výsledok 6:2. V druhom dejstve si mladý Japonec vzal späť požičané a zvíťazil identicky 6:2. V rozhodujúcom sete si obaja hráči dlho držali podanie. Za stavu 5:5 Gombos čelil brejkbalu, ale potvrdil na 6:5. Vzápätí mal pri servise Japonca dva mečbaly, no ázijský súper odolal. Zjavne povzbudený Nišioka potom brejkol Gombosa a zápas dopodával do víťazstva. Premenil druhý mečbal.

Dvadsaťštyriročný galantský rodák Gombos, 105. vo svetovom rebríčku ATP (osobný rekord), hral s 19-ročným japonským ľavákom Nišiokom, 149. v počítačovom poradí, vôbec prvýkrát v kariére.

Daviscupový reprezentant SR Gombos sa usiloval o svoj premiérový štart v hlavnej singlovej súťaži na veľkej štvorke. V kvalifikácii dosiaľ najďalej bol práve v 2. kole na minuloročných melbournských Australian Open. Priamo vo francúzskej metropole debutoval zverenec Borisa Borgulu vlani a hneď na úvod prehral s Írom Jamesom McGeem.

V hlavnej singlovej súťaži mužov sa v Paríži zo SR predstavia Martin Kližan a Lukáš Lacko, u žien Karolína Schmiedlová, Magdaléna Rybáriková a Daniela Hantuchová (žreb zhodne v piatok 22. mája o 11.30 h). V kvalifikácii dvojhry žien sa v stredu do 2. kola dostala Jana Čepelová, Kristína Kučová v 1. kole neuspela.