Good Angels si v Eurolige poradili s francúzskym Arrasom

Good Angels Košice - Arras Pays d'Artois
Miljana Bojovič (vpravo) z Košíc v zápase Good Angels Košice (SK) - Arras Pays d'Artois (Fr.) počas 10. kola B-skupiny basketbalovej Euroligy žien. Košice, 9. január 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 9. januára (WEBNOVINY) – Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí 10. kola Európskej ligy 2012/2013 v rámci základnej B-skupiny nad francúzskym tímom Arras Pays d’Artois 78:52 (49:29).

Úradujúce slovenské majsterky potvrdili líderskú pozíciu v neúplnej tabuľke, v ktorej majú na 1. mieste bilanciu 7 – 2 a istotu postupu do vyraďovacej časti.

Zverenky Maroša Kováčika nastúpia pod euroligovými košmi najbližšie v stredu 16. januára od 20.00 na palubovke talianskeho družstva Famila Schio.

Good Angels Košice (SR) – Arras Pays d’Artois (Fr.) 78:52 (32:16, 17:13, 17:11, 12:12)

Zostava a body Košíc: Quigleyová 19, Bojovičová 11, Krivačevičová 10, Lacyová a Piersonová po 9, Kulichová 7, Kupčíková 6, Hruščáková 4, Sverrisdóttirová 3, Bálintová, Pindrochová, Janoščíková

Najviac bodov Arrasu: Gomisová 16, Dijonová 13, Evansová 10

TH: 16/12 – 22/14, fauly: 17 – 18, trojky: 4 – 4, rozhodovali: Williams (Angl.), Van den Broeck (Belg.), Miličevič (Bosna a Herceg.), 2000 divákov

Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Nadežda Orenburg (Rus.) 93:67 (28:17, 23:20, 21:12, 21:18)

Obrazom: Good Angels Košice – Arras Pays d’Artois

Zľava: Sandra Dijon z Francúzska a Petra Kulichová z Košíc v zápase Good Angels Košice (SK) - Arras Pays d'Artois (Fr.) počas 10. kola B-skupiny basketbalovej Euroligy žien. Košice, 9. január 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Olesia Malašenko z Francúzska a Natasha Lacy z Košíc v zápase Good Angels Košice (SK) - Arras Pays d'Artois (Fr.) počas 10. kola B-skupiny basketbalovej Euroligy žien. Košice, 9. január 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Aurélia Carmona z Francúzska a Tijana Krivačevič z Košíc v zápase Good Angels Košice (SK) - Arras Pays d'Artois (Fr.) počas 10. kola B-skupiny basketbalovej Euroligy žien. Košice, 9. január 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Dawn Raven Evans z Francúzska a Plenette Pierson z Košíc v zápase Good Angels Košice (SK) - Arras Pays d'Artois (Fr.) počas 10. kola B-skupiny basketbalovej Euroligy žien. Košice, 9. január 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Košičanky nastúpili ofenzívne naladené, už hneď na začiatku I. štvrtiny sa dostali bez problémov do vedenia (5:0, 21:10) a úvodnú desaťminútovku vyhrali presvedčivo 32:16.

V 13. min mal slovenský majster už 20-bodový náskok, ktorý si s prehľadom kontroloval a na polčasovú prestávku odchádzal za vedenia 49:29.

Domáce aj po zmene strán dominovali na palubovke. Lacyová peknou individuálnou akciou v úplnom závere III. štvrtiny zvýšila na dovtedy najvýraznejší rozdiel (66:40).

V záverečnom dejstve si Košičanky svoj náskok postrážili a outsidera skupiny zdolali hladko 78:52.

Maroš Kováčik (tréner Košíc): „Mali sme za sebou dva ťažké víkendové zápasy a mať dva vrcholy v priebehu jedného týždňa je dosť náročné, aj preto nám v druhom polčase trochu odišla para. Naša hra bola statická, mali sme veľmi málo rýchlych protiútokov a dosiahli sme málo tzv. ľahkých bodov, ale treba byť vďačný za každé víťazstvo. Zostávame na čele našej skupiny, a to je pre nás dôležité.“

Lucia Kupčíková (kapitánka Košíc): „Podľa tabuľkového postavenia sa dalo predpokladať, že to bude pre nás jednoduché víťazstvo. Očakávali sme od Arrasu väčší odpor, keďže zatiaľ nemá na konte žiadne víťazstvo. Ten však neprišiel. Prvá štvrtina bola na body veľmi bohatá, ale predpokladala som, že sa bude časom lepšie brániť. Tréner od nás chcel, aby sme hru zrýchlili.“