Google pomáha so svojimi kamerami newyorskej nemocnici pri monitorovaní pacientov s Covid-19

google
Foto: ilustračné, SITA/AP

Nemocnica Mount Sinai v New Yorku spolupracuje so spoločnosťou Google na diaľkovom monitorovaní pacientov s novým koronavírusom.

Do izieb nainštalovala kamery jeho značky Nest, prostredníctvom ktorých môžu zdravotníci sledovať symptómy a vitálne funkcie pacientov. Zariadenia zároveň umožňujú obojsmernú komunikáciu, informuje portál TechCrunch.

Viac o téme: Koronavírus

Využitie kamier pomáha zdravotníckym pracovníkom obmedziť osobnú interakciu s pacientmi len na nevyhnutný kontakt, čo skracuje ich čas pri vystavení ochoreniu COVID-19 a znižuje riziko nákazy.

Tiež to šetrí osobné ochranné prostriedky, keďže zdravotníci sledujú pacientov na diaľku od špeciálnych monitorovacích pultov a využijú tak menej masiek a rukavíc.

Google poskytol svoje Nest kamery do viac ako 100 izieb v Mount Sinai. Okrem toho tiež plánuje poskytnúť do 10-tisíc týchto zariadení aj s monitorovacími pultmi ďalším nemocniciam po celých Spojených štátoch.

Systém je navrhnutý s ohľadom na súkromie pacientov, a tak Google nemá prístup k záznamom z kamier a ani ich nikde neukladá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Google+