Graňák skóroval po mesačnej pauze, Ján Laco vychytal výhru

Dominik Graňák

MOSKVA 16. novembra (WEBNOVINY) – ČEREPOVEC 16. novembra (WEBNOVINY) – Po viac ako mesačnej prestávke nastúpil v kádri obhajcu prestížneho Gagarinovho pohára tímu Dinamo Moskva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) slovenský obranca Dominik Graňák.

Dvadsaťdeväťročný bek sa v piatok predstavil na ľade Čerepovca v tretej defenzívnej dvojici s Denisom Barancevom a dal jeden gól pri prehre svojho zamestnávateľa 2:4.

Dominik Graňák predtým naposledy hral 9. októbra na ľade HC Lev Praha.

Dlhšie som sa necítil dobre. Bol som dosť unavený a mal som problémy so spánkom. Absolvoval som lekárske testy a výsledky krvi neboli také, aké mali byť. Lekári mi preto naordinovali oddych,“ povedal ešte v druhej polovici októbra pre agentúru SITA rodák z Havířova, ktorý sa do tréningového procesu Dinama zapojil počas novembrovej asociačnej prestávky.

V doterajšom priebehu KHL 2012/2013 nazbieral Graňák v štrnástich dueloch 8 kanadských bodov za 3 góly a 5 asistencií. Dominik Graňák strávil v piatkovom dueli na ľade Čerepovca takmer 17 min.

Výsledky piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Severstaľ Čerepovec – Dinamo Moskva 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) – Dominik Graňák (Dinamo) 1+0

Torpedo Nižnij Novgorod – CSKA Moskva 1:6 (1:3, 0:1, 0:2) – Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Lev Praha 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Avangard Omsk – Traktor Čeľabinsk 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Barys Astana – Avtomobilist Jekaterinburg 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)

Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Spartak Moskva – Ak Bars Kazaň 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Atlant Mytišči – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 18. Ölvecký (Sekera), 34. Bližňák (Štajnoch, Ľ. Višňovský)

Viťaz Čechov – SKA Petrohrad 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Dinamo Riga – Neftechimik Nižnekamsk 6:4 (3:2, 3:2, 0:0)

Donbass Doneck – Salavat Julajev Ufa 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) – Ján Laco (Donbass) odchytal celý duel