Grécka polícia zatkla manželov podozrivých z kúpy dieťaťa

Džudo, dieťa, šport
Foto: Shutterstock

ATÉNY 25. októbra (WEBNOVINY) – Grécka polícia uviedla v piatok, že zatkla bezdetných manželov pre podozrenie z kúpy 8-mesačného rómskeho dievčatka.

Podľa stanoviska gréckej polície manželov vo veku 48 a 53 rokov, ktorí údajne za dieťa zaplatili jeho rómskej matke 4000 eur, zatkli v stredu v Aténach, keď sa neúspešne pokúšali dieťa zaregistrovať ako ich vlastné.

Prípad sa stal v čase medzinárodného vyšetrovania súvisiaceho s manželským párom v Grécku vychovávajúcim cudzie 5 až 6 ročné dieťa.

Grécka polícia odobrala plavovlasé dievčatko rómskemu páru žijúcemu v osade. DNA testy potvrdili, že dieťa nie je ich a Gréci teraz pátrajú po jej skutočných rodičoch. Manželia tvrdia, že im ho dala bulharská Rómka. Úrady v Sofii sa teraz snažia informácie overiť. Zadržanú dvojicu v pondelok obvinili z únosu. Polícia ich podozrieva z podvodu a zneužívania systému, keďže na 14 detí mesačne dostávajú až 2800 eur.

DNA testy potvrdili, že biologickou matkou plavovlasej Marie žijúcej v gréckej rómskej rodine je Saša Rusevová z Bulharska. „Jej biologickým otcom je Atanas Rusev, tiež Bulhar,“ potvrdil v piatok šéf ministerstva vnútra v Sofii Svetlozar Lazarov. Polícia zistila, že 35-ročná Rusevová pred rokmi opustila svoje dieťa, ktoré sa nedávno našlo v Grécku žijúce v početnej rómskej rodine pod menom Maria, no odmietla, že zaň dostala peniaze. „Nie som si istá, že Maria je moja dcéra, no mohla by byť. No nepredala som ju,“ povedala polícii Rusevová polícii, ktorá žije s manželom a piatimi z ich ôsmich detí v malom jednoizbovom dome.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom