Hádzaná: Prešov v maďarskej lige s hladkým víťazstvom

Tatran Prešov
Zľava: Domáci Marek Mikéci, hosťujúci Boris Schnuchel , brankár Jakub Krupa a Peter Tumidalský v zápase B skupiny hádzanárskej Ligy majstrov Tatran Prešov - KIF Kolding (Dánsko). Prešov, 3. október 2010. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 23. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v najvyššej maďarskej súťaži 2010/2011 už desiate víťazstvo. V utorkovom stretnutí 12. kola Budapest Bank ligy zdolali v Tatran handball aréne družstvo Pajor Pálinka Kecskeméti KSE 42:25 (15:14).

Prešovčania sa pomalšie rozbiehali. Ešte v 25. min prehrávali 9:13, ale do polčasovej prestávky ešte stihli otočiť skóre vo svoj prospech. Po zmene strán sa domáci od súpera odpútali dvoma sériami. Od 40. do 47. min strelili 6 gólov v rade a od 58. do 60. min zakončili duel sedemgólovou šnúrou. Najlepším strelcom Šarišanov bol deväťgólový krídelník Radoslav Antl, v drese hostí sa šesťkrát presadil reprezentačný pivot SR Andrej Petro a trikrát sa do streleckej listiny zapísal Peter Szabó.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ bilanciu desať výhier – jedna prehra a v tabuľke im patrí 2. pozícia. Najbližšie sa hádzanári Tatrana predstavia v BB lige až takmer o mesiac – vo štvrtok 16. decembra o 18.00 h, keď v rámci 16. kola privítajú doma tím Orosházi FKSE.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej Pohár priateľstva.

Výsledok – utorok – Budapest Bank liga – 12. kolo:

Tatran Prešov – Pajor Pálinka Kecskeméti KSE 42:25 (15:14)

Najviac gólov: Antl 9, Sobol 7, Radčenko 5 – Petro 6, Berta 4, P. Szabó a Konkoly po 3/1

pok. hody: 2/1 – 4/3, vylúčení: 5 – 4, ČK: Kristopans (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Hargitai a Markó (obaja Maď.), 530 divákov.