Hádzanárky Maldív utŕžili rekordnú prehru, dostali 79 gólov

Japonské hádzanárky zdolali Maldivčanky rekordne 79:0
Japonské hádzanárky zdolali na Ázijských hrách hráčky Maldív v pomere 79:0. Maldivčanky utŕžili rekordnú prehru. Foto: SITA/AP

INČCHON 22. septembra (WEBNOVINY) – Na Ázijských hrách v kórejskom Inčchone sa v nedeľu v rámci turnaja hádzanárok zrodil nevídaný výsledok. Reprezentantky Maldív podľahli favorizovaným Japonkám rekordne 0:79 (0:40). Deň predtým si hráčky ostrovného štátu počínali len o niečo úspešnejšie, keď s Uzbečkami prehrali 7:57 (3:24).

Japonská brankárka Sato Široišiová si pravdepodobne prvý a zrejme aj poslednýkrát v kariére udržala stopercentnú úspešnosť, pričom chytila všetkých 22 streleckých pokusov outsideriek – 17 z diaľky a 5 zblízka. Všeky hráčky Japonska s výnimkou brankárok dali minimálne dva góly, tri dosiahli dvojciferný počet presných zásahov. Najviac sa strelecky darilo Rino Aizawovej, ktorá zo 16 gólov trinásťkrát skórovala z rýchlych kontier.

Na Mladivách založili hádzanársky zväz v roku 2007, o štyri roky neskôr sa stal plnohodnotným členom Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF). Hádzanárky z krajiny známej dovolenkovej destinácie čakajú na turnaji ešte vystúpenia proti Hongkongu a Kazachstanu.

Na Ázijských hrách sa nedarí ani ich krajankám reprezentujúcim vo futbale. Maldivčanky podľahli Indkám 0:15, Thajčankám 0:10 a Juhokórejčankám 0:13.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom