Hamšík s rekordným počtom štartov v slovenskej reprezentácii, zuby si brúsi aj na gólové prvenstvo

Marek Hamšík
Slovenský futbalista Marek Hamšík počas zápasu Ligy národov proti Česku. Trnava, 13. október 2018. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík si v sobotňajšom stretnutí 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 v Trnave proti Česku (1:2) pripísal rekordný 108. štart v drese národného tímu.

Prekonal Karhana

V predchádzajúcom vystúpení A-tímu SR 9. septembra v Ľvove proti Ukrajine sa vyrovnal doterajšiemu lídrovi, už neaktívnemu hráčovi Miroslavovi Karhanovi, nastúpením na duel proti ČR ho prekonal a osamostatnil sa na čele poradia.

V ére samostatnosti SR odohrala sto a viac zápasov v slovenskom drese už trojica futbalistov, kapitán reprezentácie Martin Škrtel dosiahol v spomenutom sobotňajšom domácom stretnutí s ČR míľnik – absolvoval jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

Štvrtý v klasifikácii Ján Ďurica, ktorý vlani ukončil pôsobenie v „áčku“, nastúpil na 91 duelov. Spomedzi aktívnych reprezentantov je najbližšie k doplneniu tria slovenských „stovkárov“ pravý obranca Peter Pekarík, ktorý si proti Česku pripísal štart s poradovým číslom 83.

Gól by vymenil za lepší výsledok

Tridsaťjedenročný rodák z Banskej Bystrice Marek Hamšík (nar. 27. júla 1987) po očakávanom osamostatnení sa v počte štartov chce „zaútočiť“ na líderské postavenie aj v počte dosiahnutých gólov za slovenskú futbalovú reprezentáciu.

Po sobotňajšom strelení gólu do siete českého brankára Tomáša Vaclíka figuruje v tejto štatistike Hamšík momentálne už na „delenom“ druhom mieste s 22 presnými zásahmi spolu so Szilárdom Némethom, vedie Róbert Vittek s 23 gólmi. Na prekonanie doterajšieho lídra chýbajú kreativnemu záložníkovi talianskeho klubu SSC Neapol dva, na vyrovnanie Vittekovho streleckého zápisu už iba jedna „trefa“.

„Gól v rekordnom 108. štarte za národný tím potešil, ale určite by som ho vymenil za lepší výsledok,“ vyjadril sa po sobotňajšom trnavskom stretnutí proti Česku Marek Hamšík a doplnil: „Sledujem tieto rebríčky, viem, že na ´Viťa´ (Róbert Vittek, pozn.) strácam už iba jeden gól. Myslím si, že to pomaličky príde. Neponáhľam sa. Tak ako prišiel rekord v počte štartov, príde aj ten gólový.“

Prehľad futbalistov s najväčším počtom štartov za slovenskú futbalovú reprezentáciu

  • stav k nedeli 14. októbra 2018

108 – Marek Hamšík
107 – Miroslav Karhan
100 – Martin Škrtel
91 – Ján Ďurica
83 – Peter Pekarík
82 – Róbert Vittek
67 – Vladimír Weiss ml.
66 – Stanislav Šesták
65 – Filip Hološko
64 – Tomáš Hubočan
62 – Juraj Kucka

Prehľad futbalistov s najväčším počtom gólov za slovenskú futbalovú reprezentáciu

  • stav k nedeli 14. októbra 2018

23 – Róbert Vittek
22 – Szilárd Németh, Marek Hamšík
14 – Marek Mintál, Miroslav Karhan
13 – Stanislav Šesták, Adam Nemec
12 – Peter Dubovský
10 – Róbert Mak
9 – Tibor Jančula, Ľubomír Reiter, Martin Jakubko
8 – Filip Hološko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam NemecFilip HološkoJán ĎuricaJuraj KuckaMarek HamšíkMarek MintálMartin JakubkoMartin ŠkrtelMiroslav KarhanPeter PekaríkRóbert MakRóbert VittekStanislav ŠestákSzilárd NémethTomáš HubočanVladimír WeissVladimír Weiss ml.
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia