Handzuš nastúpil proti Hossovi, úspešnejší boli žraloci

Handzus

NEW YORK 11. februára (WEBNOVINY) – Ani jeden z kvarteta slovenských hokejistov si v piatkových dueloch zámorskej NHL nevylepšil svoju bodovú produktivitu.

V štvorzápasovom itinerári sa vždy tešili domáce tímy, ale v troch prípadoch až v „nadstavení“. Iba tím San Jose v zostave s Michalom Handzušom uspel v riadnom hracom čase, „žraloci“ zdolali Chicago s Mariánom Hossom 5:3.

Zo Slovákov sa z víťazstva tešil aj obranca Andrej Sekera z Buffala, ktoré si napokon poradilo s Dallasom 3:2 po samostatných nájazdoch. O víťazstvo Colorada nad Carolinou 4:3 po predĺžení sa postaral dve sekundy pred záverom nadstavenej päťminútovky domáci Ryan O´Reilly.

Todd Bertuzzi

Detroit útočí na rekord

Hokejistov Detroitu delí v zámorskej hokejovej NHL už len jediné domáce víťazstvo od vyrovnania historického maxima v počte triumfov pred vlastnými fanúšikmi.

Red Wings v piatok uspeli už v devätnástom súboji za sebou v domácej aréne, keď zdolali Anaheim 2:1 po samostatných nájazdoch. O predĺžení pozitívnej bilancie sa postaral v nájazdoch Todd Bertuzzi. Dosiahnuť vynikajúcu métu dvadsiatich víťazstiev v Joe Louis Arene môže Detroit už v nedeľu proti Philadelphii.

Práve Flyers sú spoludržiteľom rekordu, keď doma vyhrali 20 zápasov za sebou v sezóne 1975/1976 a vyrovnali maximum Bostonu zo súťažného ročníka 1929/1930. „Je to zaujímavé, že práve proti Philadelphii môžeme dosiahnuť dvadsiaty triumf. Priznám sa, že doteraz som nad rekordom nerozmýšľal,“ povedal po dueli tréner Detroitu Mike Babcock. „Červené krídla“ pritom mohli v piatok o svojom triumfe rozhodnúť už v predĺžení, keď mali málo vídanú výhodu presilovky o dvoch korčuliarov, na trestnej lavici sedeli Corey Perry aj Ľubomír Višňovský (vyšiel bodovo naprázdno).

Nicklas Lidström

Nicklas Lidström nastúpil na 1549 zápas

Piatkové víťazstvo malo špeciálnu príchuť pre dvojicu švédskych hokejistov v službách Red Wings Nicklasa Lidströma a Thomasa Holmströma. Sedemnásobný držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu NHL Lidström totiž odohral 1549. zápas vo farbách Detroitu a v počte duelov sa vyrovnal Alexovi Delvecchiovi. Na legendárneho Gordieho Howa (1687 stretnutí) má však stále manko 138 štartov.

Krídelník Holmström absolvoval za Detroit tisíci zápas, predtým sa to iba vo farbách Red Wings podarilo len piatim hokejistom – okrem spomenutých Howa, Delvecchia a Lidströma aj Stevovi Yzermanovi a Krisovi Draperovi. Detroit si udržal pozíciu lídra celej NHL.