Handzuš skóroval v šlágri extraligy, Nitra podľahla Zvolenu

HKm Zvolen
Obranca HKm Zvolen Michal Pichnarčík bráni útočníka HK Nitra Dávida Koniga pred brankárom Markom Šimkom počas zápasu 32. kola Tipsport extraligy. Nitra, 9. december 2014. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – V šlágri utorkového 32. kola hokejovej Tipsport extraligy hráči Banskej Bystrice aj s výraznou posilou Michalom Handzušom prehrali s úradujúcim majstrom HC Košice tesne 2:3.

Domácich síce poslal do vedenia v prvej tretine Libor Hudáček, potom však „východniari“ Jiřím Bicekom, Marekom Bartánusom a Adamom Lapšanským otočili nepriaznivý stav. V 54. minúte síce spomenutý 37-ročný útočník Handzuš znížil, ale tímu HC´05 sa už nepodarilo vynútiť si aspoň predĺženie. Hokejisti Košíc sa plným bodovým ziskom na banskobystrickom ľade stali opäť lídrom najvyššej slovenskej súťaže.

Handzuš si obliekol dres „baranov“ po dvoch rokoch

Pôvodne mal 37-ročný center a majster sveta z roku 2002 hrať už po novembrovej reprezentačnej prestávke, no jeho plány prekazilo menšie zranenie. Handzuš s „baranmi“ už pár dní trénuje. Zároveň čaká na ponuky z iných klubov, kde by mohol pokračovať v kariére.

Do banskobystrického dresu sa obliekol po dvoch rokoch, v sezóne 2012/2013 počas výluky v NHL odohral za HC ´05 pätnásť stretnutí s bilanciou deväť gólov a desať asistencií. Banskobystričan naposledy hral za Chicago Blackhawks v NHL, celkovo v základnej časti profiligy nastúpil na 1010 zápasov, dal v nich 185 gólov a pridal 298 asistencií.

V play-off sa v 116 stretnutiach tešil šestnásťkrát z presného zásahu a celkovo zo 46 bodov. Michal Handzuš si okrem Banskej Bystrice a Chicaga už obliekol aj dresy Popradu, Worcesteru, St. Louis, Phoenixu (dnes Arizona), Philadelphie, Zvolena, Los Angeles a San Jose.

Michal Handzuš

Brabenec hetrikom zostrelil Nitru

Na prvom mieste v tabuľke sa neudržali hráči Nitry, ktorí podľahli Zvolenčanom 2:4 a to aj napriek tomu, že po dvoch góloch Richarda Lelkeša viedli 2:0. Potom si však zobral slovo 38-ročný Kamil Brabenec a postaral sa o dokonalý obrat. Pri power-play Nitry skúsený český útočník 34 sekúnd pred koncom skompletizoval svoj hetrik.

V súboji tímov z dolných miest extraligovej tabuľky zvíťazili hráči ŠHK 37 Piešťany na skalickom ľade 4:3 po samostatných nájazdoch. Skaličania síce prehrávali Pašekovým presným zásahom v 27. minúte, ale tromi gólmi dokázali otočiť nepriaznivý stav a v 47. minúte bolo 3:1. Haring a 96 sekúnd pred koncom tretej tretiny aj Brňák však poslali duel do predĺženia. O výhre hosťujúceho tímu sa napokon rozhodlo v nájazdovej „lotérii,“ rozhodujúci nájazd premenil Michal Toman.

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Čisté kontá Kostúra a Konráda

Dukla Trenčín v stretnutí „chudobnom“ na góly zvíťazili nad hráčmi domáceho tímu MSHK DOXXbet Žilina 1:0. Jediný presný zásah tohto duelu si pripísal v 18. minúte útočník hostí Tomáš Daniška. Žilinským „vlkom“ sa proti Dukle vôbec nedarí, v štyroch vzájomných dueloch jej strelili iba jediný gól.

Hráci HK Poprad potvrdili úlohu favorita, keď zdolali na domácom ľade MHC Mountfield Martin 3:0. Podtatranci sa revanšovali svojim priaznivcom za nedeľňajšiu prehru v Trenčíne (1:3), navyše brankár Matúš Kostúr si udržal čisté konto. Hrdinom stretnutia bol útočník Lukáš Paukovček, ktorý asistoval na prvý gól Tomášovi Sýkorovi a ďalšie dva sám strelil.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 32. kolo – utorok:

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 4. T. Sýkora (Paukovček, R. Suchý), 16. Paukovček (S. Takáč, Kroták), 46. Paukovček (Kurali)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bogdaň, Smrek, 782 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Makovský – T. Sýkora, Paukovček, Matis – Kroták, S. Takáč, Paločko – Hvila, Mlynčár, Macík – Štrauch, Marek Nagy, Gápa

Martin: Dzubina – Matejka, I. Ďatelinka, Brcko, Lojek, Dvořák, Kolba, Tupý, Rusina – Pokrivčák, J. Svoboda, J. Markovič – O. Jokeľ, Fujerík, Illo – L. Klíma, T. Klíma, A. Themár – Jurášek, Dírer, Šugár

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Daniška (T. Lipták, L. Kozák)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil – M. Orolin, Tvrdoň, 682 divákov

Žilina: Križan (49. Cibuľa) – S. Hudec, Bajaník, Dresler, Bobček, Krčula, Ďurkech, Niník – Kanko, Š. Novotný, Jabrocký – Drevenák, Demel, J. Šimko – Rožník, Drábek, Valášek – A. Lipovský, O. Rusnák, Schroner – Kubiš

Trenčín: Konrád – L. Kozák, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Dudáš, Zošiak, A. Bezák, Palovič – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – J. Gašparovič, Michal Hlinka, Razingar – J. Cíger, P. Stantien, Filo – T. Lipták, Daniška, D. Hudec

HK Nitra – HKM Zvolen 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 7. Lelkeš (J. Štefanka, Ordzovenský), 24. Lelkeš (Mezei, J. Štefanka) – 31. Brabenec (Juraško, Puliš), 36. Brabenec (Puliš, Bagin), 47. Puliš (Brabenec, Bagin), 60. Brabenec

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – Kacej, Šefčík, 2123 divákov

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, Pavlíček, F. Kuzma – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – Lelkeš, Marek Slovák, J. Ručkay – Pupák, J. Štefanka, R. Mráz – D. König, Bajtek, Piačka

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, M. Sloboda – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek – Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 16. L. Hudáček (Biro, M. Hudec), 54. Handzuš (Nicastro, M. Hudec) – 26. Bicek (Češík, Cebák), 29. M. Bartánus (z tr. strieľania), 45. Lapšanský (A. Jánošík, I. Rachůnek)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc – Holienka, Stanzel, 2426 divákov

Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Cunik, Cohen, Biro, Jaborník, Bambúch, Čížek – L. Hudáček, P. White, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Kadura, Kytnár, Kudrna – T. Matoušek, Handzuš, Róth – Bendík

Košice: Melicherčík – Štrbák, Cebák, Philipp, A. Jánošík, M. Macejko, Drgoň, Šeda, Stupka – I. Rachůnek, Hrnka, Lapšanský – Jenčík, P. Bartoš, Hinďoš – M. Bartánus, Češík, Bicek – Sojčík, Matúš Chovan, Suja

HK 36 Hant Skalica – ŠHK 37 Piešťany 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 29. Komínek (Vaškovič, Barák), 33. Brendl (Chylo), 47. Komínek (Vaškovič, Stloukal) – 27. Pašek (Kutálek), 48. Haring (Peško), 59. Brňák (Klempa, Mišura), rozhodujúci sam. nájazd Toman

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: T. Klempa 10 min za nešportové správanie, Šúrek (obaja Piešťany) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik – Bednár, Gavalier, 722 divákov

Skalica: P. Romančík – Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Krejčiřík, Mikéska – Vaškovič, Stloukal, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Chylo, Brendl – Bene, Lantoš, Bezúch

Piešťany: Šúrek (26. Patrik Rybár) – Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, Rais, Bučka, Srnec, Hluch – T. Klempa, Mišura, Holovič – Kutálek, Pašek, Toman – Haring, Rapáč, R. Konečný – F. Hudec, Peško, Vaculín

Viac k osobe Kamil BrabenecLibor HudáčekMichal ChovanMichal HandzušMichal Hlinka