Hapal bol po premiére spokojný s herným prejavom hráčov, v Prahe plánuje ofenzívnu taktiku

Hapal, Slovesko - Ukrajina
Foto: koláž WBN

TRNAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Premiérový zápas na lavičke slovenskej futbalovej reprezentácie dopadol pre trénera Pavla Hapala výsledkovo aj herne nad očakávanie.

Hráči spod Tatier si v piatkovom dueli 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 poradili v Trnave s Ukrajincami 4:1. Súperovi tak odplatili septembrovú prehru z Ľvova (0:1).

Ťažké stretnutie s kvalitným súperom

„Videli sme veľmi ťažké stretnutie s veľmi kvalitným súperom. Som veľmi rád, že sa nám ho podarilo zvládnuť s takým veľkým gólovým rozdielom. Myslím si, že streliť Ukrajine štyri góly vôbec nie je jednoduché. Súper v ostatnom čase nedostáva veľa gólov, ale nám sa to podarilo. Musím pochváliť celé mužstvo za pracovitosť. Hráči sa poriadne nabehali. Ukrajinci sú veľmi silní v hre s loptou a my sme to dokázali eliminovať,“ uviedol Hapal na pozápasovej tlačovej konferencii.

Štyridsaťdeväťročný rodák z moravského Kroměříža prezradil, čo ho na hre svojich zverencov potešilo. „V našej hre boli pozitívne veci. Som spokojný s prechodovou fázou. Po zisku lopty sme boli neskutočne kolmí. Snažili sme sa hrať smerom dopredu. Do ´vápna´ sme chodili s veľkým počtom hráčov. V druhom polčase bola fáza asi 20 minút, keď sme inkasovali, protivník dobre kombinoval a ťažšie sme sa dostávali k lopte. Inak som však spokojný,“ doplnil niekdajší kouč slovenskej „dvadsaťjednotky“, ktorý po októbrovom asociačnom termíne vystriedal vo funkcii Jána Kozáka.

Viacerých hráčov sme nepoznali

Hapal oproti svojmu predchodcovi neurobil veľa zásahov v základnej jedenástke. Proti Ukrajine namiesto vykartovaného Tomáša Hubočana postavil na ľavý kraj obrany Dávida Hancka, na hrote útoku dostal šancu Adam Zreľák a strategický post defenzívneho záložníka pri neúčasti nedoliečeného Stanislava Lobotku zveril Jánovi Gregušovi.

„O zostave som mal definitívne jasno až vo štvrtok večer. Viacerých hráčov sme nepoznali, chceli sme ich vidieť v tréningovom procese a až vo štvrtok večer sme sa uistili, že s touto zostavou chceme začať,“ prezradil bývalý československý a neskôr aj český reprezentant.

Kormidelníka tímu SR po zápase mrzelo, že pre zranenia zápas nedohrali Juraj Kucka a Adam Zreľák. „Čo sa týka zdravotného stavu, je to trošku komplikovanejšie, keďže sme utrpeli mnoho šrámov a úderov. ´Kuco´ má veľmi bolestivú narazeninu, Adamovi sa po údere trochu točila hlava. Myslím si však, že všetci zranení hráči budú na Česko pripravení,“ doplnil Hapal.

Musia zvíťaziť v „stovežatej“

Slováci si v 1. skupine B-divízie po dvoch prehrách pripísali do tabuľky premiérové body. Účinkovanie v skupinovej fáze LN uzavrú v pondelok 19. novembra v Prahe proti domácemu Česku. Ak sa chcú Slováci vyhnúť zostupu do C-divízie LN a zabezpečiť si účasť v 2. koši pri decembrovom žrebe kvalifikácie ME 2020, musia v „stovežatej“ zvíťaziť, keďže októbrový vzájomný duel v Trnave zvládli lepšie Česi (2:1).

Pred duelom v Prahe najskôr musíme zohľadniť zdravotný stav hráčov. Nejakú stratégiu už máme. Všetci vieme, že v Čechách musíme vyhrať. Určite budeme hrať ofenzívne,“ zakončil Pavel Hapal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ZreľákJuraj KuckaPavel Hapal