Harryho vyvolená Meghan Markle je potomkom kráľa Eduarda III.

Meghan Markle; princ Harry
Meghan Markle a princ Harry. Foto: SITA/AP

BOSTON 30. novembra (WebNoviny.sk) – Budúca nevesta britského princa Harryho, americká herečka Meghan Markle, je priamym potomkom anglického kráľa Eduarda III., ktorý vládol v rokoch 1327 až 1377. Odhalili to výskumníci z poprednej svetovej genealogickej organizácie New England Historic Genealogical Society v Bostone, ktorí tiež tvrdia, že Harry je teda jej vzdialený bratranec.

Genealóg Gary Boyd Roberts informoval, že Markle šľachtický pôvod zdedila po reverendovi Williamovi Skipperovi, ktorý prišiel do Nového Anglicka medzi prvými imigrantmi v roku 1639. Skipper je predkom herečkinho otca. Markle má tiež vzdialené príbuzenské vzťahy s ôsmimi americkými prezidentmi a desiatkami ďalších významných amerických osobností, ako napríklad hercami Jamesom Deanom a Royom Rogersom.

Zásnuby princa Harryho a Meghan Markle potvrdili v pondelok zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca, princa Charlesa. Dvojica sa zosobáši v máji budúceho roku v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore. Odborníci na kráľovské rody uviedli, že 36-ročná Markle nebude oficiálne titulovaná za princeznú, pretože sa nenarodila do kráľovskej rodiny.

Meghan Markle je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Meghan Markleprinc Harry