Headlinerom festivalu Electronic Beats bude Four Tet

Hudba
koncert

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Britský hudobník Four Tet bude headlinerom tohtoročnej edície festivalu Electronic Beats, ktorý sa v rámci jarnej série bude okrem Varšavy, Prahy a Kolína nad Rýnom konať aj v Bratislave.

Jedenásteho apríla v priestoroch Refinery Gallery v areáli Slovnaftu vystúpia aj kanadský projekt Daphni, I Break Horses zo Švédska, domáci Jimmy Pé a špeciálny hosť, ktorého meno zatiaľ organizátori nezverejnili. Vstupenky na festival sú v predaji oddnes prostredníctvom webstránky www.predpredaj.sk za 14 eur, na mieste budú lístky stáť 18 eur.

https://www.youtube.com/watch?v=828AWrb7DIM

Four Tet, vlastným menom Kieran Hebden, pochádza z Londýna a kariéru odštartoval v post-rockovej kapele Fridge. Počiatky jeho sólovej produkcie boli ovplyvnené technom, folkom, experimentálnym džezom a hip-hopom, pričom postupne sa dostal k tvorbe tanečnej hudby. V roku 1999 vydal prvú sólovku Dialogue, po ktorej nasledovali nahrávky Pause (2001), Rounds (2003), Everything Ecstatic (2005), There Is Love in You (2010), Pink (2012) a Beautiful Rewind (2013). Okrem toho má na konte aj štyri spoločné albumy so Steveom Reidom.

Agentúru SITA informovala Veronika Boríková zo spoločnosti Pendant.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom