Herečka Jana Brejchová je v nemocnici

Brejchová
Foto: kafe.cz

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Česká herečka Jana Brejchová je v nemocnici. Informáciu portálu iDnes.cz potvrdil hovorca Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady Lukáš Matýsek.

Herečku priviezli v sanitke, ktorú privolala jej dcéra Tereza Brodská.

Zasahovali sme u 73-ročnej ženy pre náhle zhoršenie zdravotného stavu. Po akútnom ošetrení na mieste ženu umiestnili do adekvátneho zdravotníckeho zariadenia,“ povedala hovorkyňa pražskej záchranky Jiřina Ernestová. Záchranárom musela pri otváraní bytu asistovať aj polícia.

Na miesto sme odchádzali približne o pol druhej popoludní, pretože nás o asistenciu požiadala záchranná služba. Bez násilia sme otvorili dvere, pani sme našli ležať na podlahe a prenechali sme ju záchrannej službe,“ uviedla hovorkyňa pražskej polície Jana Röslerová.

Jana Brejchová sa narodila sa 20. januára 1940 v Prahe. V roku 1953 účinkovala v snímke Olověný chléb. V roku 1956 sa objavila v menších úlohách vo filmoch Zlatý pavouk, Vina Vladimíra Olmera a Roztržka.

V roku 1957 vytvorila druhú hlavnú úlohu v tragikomédii Štěňata. Po nej nasledovala historická dráma režiséra Jiřího Weissa Vlčí jáma (1957). Medzinárodný úspech priniesla Jane Brejchovej postava študentky Jany v Krejčíkovej okupačnej dráme Vyšší princíp (1960), za ktorú získala Striebornú plachtu na MFF v Locarne.

Významnejšie postavy vytvorila aj vo filmoch Evalda Schorma Každý den odvahu (1964) a Návrat ztraceného syna (1966). Jej zatiaľ posledným filmom je snímka Kráska v nesnázích (2006). Jana Brejchová bola manželkou režiséra Miloša Formana, ale aj nemeckého herca Ulricha Theina a českých hercov Vlastimila Brodského, Jaromíra Hanzlíka a Jiřího Zahajského.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.idnes.cz, www.csfd.cz a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom