HK Orange 20 si na svoje konto pripísalo prvé víťazstvo

Bez názvu
Útočník MHC Mountfield Michal Beran (vľavo v strede) s útočníkmi HK Orange 20 Martinom Sobotom (v strede vpravo) a Miroslavom Preisingom počas zápasu dohrávky 19. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi MHC Mountfield Martin a HK Orange 20 Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 45. kolo základnej časti:

HK Orange 20 – MHC Mountfield 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 12. Matoušek (Šimčák, Trška), 21. Chovan (Macík), 25. Krempaský (B. Mráz, Halás) – 16. Galamboš (Markovič), 38. Jabrocký (Uram, Važan).

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Návratek, Tvrdoň

HK Orange 20: Šimboch – Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Bagin, Perniš – Bene, Murček, Ihnaťo – Kalináč, Šimčák, Matoušek – Macík, Zigo, Chovan – Halás, B. Mráz, Krempaský

MHC Mountfield: Mišovec – A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa, Brcko – Uram, M. Beran, Jabrocký – Macejka, Važan, Appel – Markovič, Galamboš, Themár – M. Jonák, Zeliska, Sobota

O prvý gól stretnutia sa postarali domáci mladí hokejisti, ktorí v 12. min využili presilovku, keď Matoušek dorazil Šimčákovu strelu od modrej čiary. Hostia vyrovnali v 16. min zásluhou Galamboša, ktorý sa natlačil spoza bránky pred Šimbocha a so šťastím poslal puk za jeho chrbát – 1:1. Mladíci sa druhýkrát ujali vedenia hneď v úvode druhej tretiny, keď Klepáč nastrelil Macíka a ten sa dostal do protiútoku. Nakorčuľoval si do útočného pásma, prihral Chovanovi, ktorý z prvej prekonal Mišovca. „Dvadsiatkári“ nabudení druhým gólom pridali onedlho aj tretí presný zásah, keď najskôr B. Mráz nastrelil hornú žŕdku, vzápätí sa pred Martinskou bránkou „strhlo peklo“ a po sérii dorážok sa napokon Krempaský tešil zo svojho prvého extraligového gólu. Martinčanom sa ešte do pred druhou prestávkou podarilo znížiť, Uram našiel pred bránkou voľného Jabrockého a ten sa nepomýlil – 3:2.

V záverečnom dejstve už Martinčania nenašli recept na domácu obranu a brankára Šimbocha. Naopak mladíci v posledných minútach ešte nastrelili žŕdku hosťujúcej bránky. Zverenci trénera Štefana Mikeša si pripísali premiérové extraligové víťazstvo v sezóne 2010/2011, celkovo majú na svojom konte 4 body.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Sme veľmi radi, že to takto dopadlo, že sme do tejto minisezóny vstúpili víťazne hneď v prvom zápase. Ujali sme sa vedenia čo nám dodalo sebadôveru. Vstup do druhej tretiny bol úžasný, ujali sme sa vedenia 3:1, potom súper síce znížil, ale naďalej sme sa dostávali do šancí, do prečíslení dvaja proti jednému. Aj v tretej tretine sme vychádzali zo zabezpečenej obrany. Treba ale zdôrazniť, že Martinské mužstvo je v kŕči. Za štyri roky čo som pri tomto projekte je toto mužstvo najchytrejšie aké som mal

možnosť trénovať.“

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): „V prvom rade chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu. Z našej strany to bolo veľmi zlé, sme prvé mužstvo v tejto sezóne, ktoré s dvadsiatkou prehralo takže budeme z toho určite vyvodzovať dôsledky voči hráčom, aj voči samým sebe. Takže uvidíme čo sa stane, ale určite takto to ďalej pokračovať nemôže. V posledných zápasoch sme nebodovali a musí sa to zmeniť ak chceme pomýšľať na play off.“