Hlavu ministerky Zvolenskej už chce aj KDH a Most-Híd

Zuzana Zvolenská
Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Zvolenská počas TB po rokovaní s LOZ na MZ SR. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a strana Most-Híd vyzývajú ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, aby vyvodila osobnú zodpovednosť za neprípustné zlyhanie pri riadení rezortu a odstúpila zo svojej funkcie.

Ak do začiatku budúceho týždňa ministerka neprijme očakávané rozhodnutie a neodstúpi, poslanci za KDH a Most-Híd v spolupráci s poslancami za SDKÚ-DS predložia návrh na vyslovenie nedôvery ministerke zdravotníctva Zvolenskej na mimoriadnej schôdzi NR SR.

Podľa predsedov oboch strán Jána Figeľa a Bélu Bugára podriadení ministerky nezvládli svoje povinnosti a nedokázali načas uskutočniť tender na licenciu pre leteckú záchrannú službu.

„Preto sa región Bratislavy, hlavného mesta Slovenskej republiky, a región Trenčína ocitli v septembri v situácii bez dostupnosti najrýchlejšej zdravotníckej pomoci. Dôsledkom zlyhania úradu nebola zabezpečená lekárska záchranná služba pre veľkú časť západného Slovenska,“ uvádza sa vo výzve predsedov, ktorú vo štvrtok poskytli agentúre SITA.

Podľa dvoch opozičných strán išlo o hazardovanie s ľudskými životmi a zdravím občanov. „Ak jestvuje čo aj len minimálna šanca na záchranu života, štát je povinný pomoc účinne a včas poskytnúť. Napriek neospravedlniteľnému zlyhaniu ministerka nevyvodila personálne dôsledky voči svojim podriadeným. Poslanecký prieskum na ministerstve zdravotníctva potvrdil uvedené súvislosti,“ uvádzajú Figeľ a Bugár.

V stredu sa k údajnému pochybeniu rezortu zdravotníctva vyjadrila aj opozičná SDKÚ-DS. Strana bude podľa slov jej podpredsedu Viliama Novotného iniciovať mimoriadnu chôdzu na vyslovenie nedôvery ministerke Zvolenskej pre zanedbanie povinností jej rezortu. Viac sa dočítate TU.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Zvolenská
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR