HOKEJ: Nitrania odvrátili prvý mečbal Košíc

Bez názvu
Zľava: Ladislav Gabriš, Garip Saliji, Samir Saliji a Štefan Fabian z HK Nitra počas play off slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK Nitra - HC Košice Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 1. marca (WEBNOVINY) – Hokejistom HK Nitra sa v utorok podarilo odvrátiť prvý mečbal majstrovských Košíc vo štvrťfinále play-off Slovnaft extraligy 2010/2011. Zverenci trénera Branislava Okuliara pred vlastnými fanúšikmi zvíťazili 3:1, séria sa sťahuje na východ. Piaty duel je na programe v piatok 4. marca o 18.00 h v košickej Steel Aréne.

Úvod duelu pritom pripomínal hru mačky s myšou, Košičania si vytvorili obrovský tlak, výsledkom ktorého však neboli góly ale len tri nastrelené žŕdky. Hostí poslal do vedenia až v 19. min Peter Fabuš. V úvode druhej časti dostali oceliari puk za chrbát brankára J. Laca aj druhýkrát, ale rozhodcovia Pašekov presný zásah neuznali, pretože ho dosiahol vysokou hokejkou. „Ten gól sme dali vysokou hokejkou, takže je zbytočné sa k tomu vracať,“ priznal chlapsky brankár Košíc Július Hudáček a pokračoval: „Zo šancí, ktoré sme si vytvorili do 35. min, sme mali dať viac gólov. Myslím si, že Nitra by už nenašla sily na otočenie výsledku.“

V druhej časti II. tretiny sa domáci dostali „na koňa“ zásluhou nedisciplinovanosti úradujúceho majstra, V presilovke o dvoch korčuliarov vyrovnal Ladislav Gabriš a o necelé tri minúty neskôr využil početnú výhodu o dvoch korčuliarov Samir Saliji. Košice sa aj v tretej dvadsaťminútovke snažili aspoň vyrovnať a vynútiť si predĺženie, ale v 49. min ich opäť v presilovke umlčal Garip Saliji a stanovil na konečných 3:1 pre Nitru. „Dnes sme do toho dali všetko, prehrávali sme 0:3 a nechceli sme dovoliť, aby toto bol náš posledný zápas v sezóne. Prvá tretina bola z naše strany veľmi zlá, súper mal veľmi veľa šancí, ktoré keby premenil, tak je už po sérii. V druhej časti sme sa vzchopili a podarilo sa nám dať dva rýchle, v tretej tretine sme pridali tretí. Potom sme to už dobojovali a ubránili. Sme radi, že je 3:1 na zápasy a teraz sa budeme snažiť uspieť aj v Košiciach,“ uviedol autor víťazného gólu Samir Saliji.

Sklamaný bol po zápase košický brankár Július Hudáček, ktorý je dlhodobo veľkou oporou oceliarov. „Neustrážili sme presilovky a Nitra v nich dala tri góly. Ich brankár Jano Laco im zachytal veľmi dobre,“ povedal dvadsaťdvaročný gólman, rodák zo Spišskej Novej Vsi. Ten v utorňajšom súboji zneškodnil 19 striel súpera, kým jeho náprotivok Ján Laco úspešne kryl až 49 pokusov Košičanov. „Takto musíme ísť ďalej a bojovať doma,“ poznamenal skleslo Július Hudáček.

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že utorňajší zápas nedohrali domáci obranca Michal Novák a hosťujúci bek Michal Šeda, keďže dostali tresty do konca zápasu za vzájomnú bitku. Viac tento pästný súboj naštartoval domácich, ktorí všetky tri góly dosiahli až po tejto bitke. „Obetoval som sa pre tím, ktorému to veľmi pomohlo,“ uviedol po súboji Nitra Novák.