HOKEJ: V dohrávke kola viťazstvo HC'05 B. Bystrica

Bez názvu
HC´05 Banská Bystrica Foto: Ilustračné foto SITA

PÚCHOV 8. októbra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – dohrávka 12. kola základnej časti:

HK Orange 20 – HC’05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 29. Štumpf (Petro, Obuch) – 32. Vartovník (Bambúch), 33. M. Hudec, 47. Tománek (Cuník, M. Hudec)

Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Andrej Šťastný (Orange) na 10 min za filmovanie pádu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Ország – Horínek, T. Orolín, 288 divákov

HK Orange 20: Pék – L. Kozák, Čerešňák, Ľ. Malina, Imrich, Staňo, Obuch, Štumpf – T. Hrnka, Petro, Šišovský – J. Cíger, Preisinger, Sobota – O. Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas – Šimčák, S. Takáč, Matoušek

HC ’05 Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Vizváry, Vantroba, Kubka, Cuník, Bendík, Bambúch – Tománek, M. Hudec, J. Sýkora – Rumpel, Šechný, Hvila – A. Bezák, Paľov, Kútny – Vartovník, Heizer, Tonkovič

Na úvodný gól si diváci na púchovskom zimnom štadióne museli počkať až do 29. min, keď v závere presilovky piatich proti trom domáci pekne zakombinovali a po osi Obuch – Petro – Štumpf sa posledne menovaným hráčom ujali vedenia – 1:0. V 32. min však Bambúch prihral z rohu Vartovníkovi, ktorý vyrovnal na 1:1. O minútu neskôr vybojoval Michal Hudec puk, nahadzoval ho pred bránku, trafil domáceho hráča, ktorý ležal v bránkovisku a od neho sa puk odrazil za Pékov chrbát – 1:2. Tretí gól Banskej Bystrice pridal v 47. min najlepší strelec tejto extraligovej sezóny Tománek – 1:3, asistovali mu Cuník a Hudec. Favorizovaní hostia napokon doviedli podľa očakávania duel do víťazného konca a dostali sa na čelo tabuľky.

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): „Podali sme jeden z najlepších výkonov v sezóne, strelili sme aj vedúci gól v stretnutí. Po dvoch rýchlych góloch súpera po našich chybách sme však Banskú Bystricu pustili do vedenia. Chlapci dnes splnili všetky naše pokyny, hrali vo vysokom nasadení. Súper potvrdil vysoké kvality a po treťom góle už kontroloval priebeh hry.“

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Každý hovorí, že body s ´dvadsiatkou´ sú povinné, no nie je to vždy tak. Nechali sme si streliť prvý gól. Ťažko je motivovať hráčov k nejakému excelentnému výkonu, keď máme za sebou ťažkú sériu zápasov. Našťastie sme tento duel otočili dvoma rýchlymi gólmi a po dosiahnutí tretieho gólu sme stretnutie kontrolovali. Som rád, že sme zvíťazili a posunuli sa na prvé miesto v tabuľke.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po piatkovej dohrávke 12. kola HK Orange 20 – HC’05 Banská Bystrica (1:3):

HK Orange 20 7 0 0 0 0 0 7 7:33 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).