Hokejisti Nitry zvíťazili v Trenčíne, prepracovali sa na druhé miesto tabuľky

Trenčín - Nitra
Zľava: Branislav Mezei z HK Nitra, Ondrej Mikula z HK Dukla Trenčín a Nathan Lawson z HK Nitra počas zápasu 23. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín - HK Nitra. Trenčín, 25. november 2017. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 25. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry zvíťazili v sobotňajšom šlágri 23. kola Tipsport ligy 2017/2018 na ľade Dukly Trenčín 4:1 a v tabuľke súťaže sa prepracovali už na 2. miesto. Na Trenčanov aktuálne strácajú 9 bodov.

Tím spod Zobora v sobotu viedol po I. tretine presnými zásahmi Michala Krištofa a Radoslava Macíka.

Po bezgólovej druhej časti skorigoval v 46. min v početnej výhode o dvoch korčuliarov Branko Radivojevič, no v 52. min najlepší strelec súťaže Matej Paulovič dosiahol svoj sedemnásty tohtosezónny gól a triumf hostí spečatil 64 sekúnd pred treťou sirénou Tomáš Mikúš.

Tipsport liga 2017/2018

• 23. kolo

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Góly: 46. Radivojevič (Bezúch) – 8. Krištof (T. Mikúš, Mezei), 19. Macík (Timotej Šille, Csányi), 52. Paulovič (Krištof, Rýgl), 59. T. Mikúš (Kutálek)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Starosta (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik, Mrkva – Barviř (všetci ČR), Junek (SR), 4467 divákov

Trenčín: M. Valent – L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Marcel Hossa, Bulík, T. Varga – O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl – Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec
Nitra: Lawson – Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg – M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš – Kutálek, Blackwater, J. Šiška – Macík, Timotej Šille, Csányi – D. König, Miroslav Pupák, Fominych

HK Orange „20“ 18 3 0 1 1 2 11 34:80 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.