Hokejisti predčili Kanaďanov, rozhodla nedisciplinovanosť

Kanada - Slovensko
Slovenský útočník Michal Uhrík sa snaží prekonať brankára Kanady Malcolma Subbana počas zápasu MS v hokeji do 20 rokov. Foto: SITA/AP

UFA 28. decembra (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti boli v piatkovom zápase na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov svojim kanadským súperom vyrovnanými protivníkmi.

Zverenci Ernesta Bokroša síce prehrali 3:6, no v dueli v ruskej Ufe viedli 2:0 i 3:1, o to viac ich môže mrzieť skutočnosť, že s „javorovými listami“ nezískali aspoň bod.

Pomerne rýchlo sme dali dva góly, ale potom sme doplatili na nedôslednú defenzívu a zbytočné vylúčenia na našej strane,“ hľadal príčiny neúspechu Tomáš Mikúš na oficiálnej stránke Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Mladých Slovákov po prehre s Rusmi 2:3 po predĺžení a nezdaru s Kanaďanmi čakajú na svetovom šampionáte ešte dve vystúpenia v základnej B-skupine. V nedeľu popoludní nastúpia proti Nemcom a účinkovanie v „béčku“ uzavrú pondelňajším súbojom s Američanmi (11.00 h SEČ).

Dúfam, že nasledujúci duel nám vyjde podľa predstáv a konečne zvíťazíme,“ doplnil útočník Slovana Bratislava Tomáš Mikúš.

Obrazom: Kanada porazila Slovensko 6:3

Obranca Kanady Dougie Hamilton a brankár Slovenska Adam Nagy počas zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

Radosť slovenských hokejistov Tomáša Mikúša a Martina Réwaya (20) po góle v sieti Kanady. Foto: SITA/AP
Útočník Kanady Jonathan Huberdeau sa pozerá na slovenského útočníka Tomáša Mikúša ako sa snaží streliť gól brankárovi Malcolmovi Subbanovi. Foto: SITA/AP
Obrancu Patrika Lužu odviezli po zákroku Anthonyho Camaru z ľadu na nosidlách. Foto: SITA/AP
Obranca Slovenska David Bajaník v súboji s Kanaďanom Markom McNeillom počas zápasu MS v hokeji. Foto: SITA/AP

Prehra nás, samozrejme, mrzí, najmä po tom, ako dobre sme mali stretnutie rozohrané. Dovolím si tvrdiť, že pri hre piatich proti piatim sme boli Kanaďanom viac ako vyrovnaným súperom. Naša hra mladým Kanaďanom evidentne nesedela a snažili sa provokovať, viaceré súboje dohrávali za hranicou pravidiel. O výsledku rozhodla naša nedisciplinovanosť v závere druhej tretiny, keď sme zbytočnými faulmi darovali súperovi presilovky, umožnili sme mu vyrovnať a následne streliť vedúci gól. Proti silnej Kanade, ktorá má v zostave veľa šikovných hráčov, viacerých so skúsenosťami z NHL, sa hrá veľmi ťažko v oslabení. Ak by sme záver prostrednej časti ‚ustáli‘, Kanaďania by to v záverečnej tretine mali oveľa ťažšie,“ analyzoval zápas kouč SR „20“ Ernest Bokroš.