Hokejisti Slovana aj Košíc nestačili na svojich súperov

Bez názvu
Sprava: Hráč Zvolena Michal Juraško a hráč Slovana Miroslav Šatan počas zápasu 9. kola hokejovej extraligy medzi HC Slovan Bratislava a HKm Zvolen. Bratislava, 7. október 2011. Foto: SITA/Diana Černáková

Bratislava 7. október (WEBNOVINY) – Výsledky 9. kola hokejovej Tipsport extraligy.

HK 36 Skalica – HC’05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 9. T. Višňovský (Lušnák, Pálffy), 59. Pálffy (R. Školiak) – 11. Kristoffersson

Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík – M. Novák, Návratek, 1758 divákov.

Skalica: Lakosil – Guláš, Mach, Kloz, I. Jankovič, Jaborník, Magušin, Srnec, Bučka – Pálffy, R.Školiak, J. Hruška – Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, M. Šátek – Klejna, T. Mikúš, J.Jurík

Banská Bystrica: Chorošun – Cebák, Cuník, Haverinen, Kolba, Bambúch, Brňák, Huba, Kubka – Kristoffersson, Jokila, Kútny – Paľov, Kapuš, M. Kokavec – T. Hričina, Heizer, Nemček – Themár, Petro, Bendík

Skalica banska bystrica

Domáci boli v úvode aktívnejší, pomohli im k tomu aj vylúčenia hostí. V 9. min pri početnej výhode otvoril skóre Višňovský, ktorý vrátil brankárom Chorošunom vyrazenú Lušnákovu strelu späť do siete. Hostia vyrovnali už dve minúty, po chybe Školiaka ostal pred Lakosilom nepokrytý Kristoffersson (1:1).

V 12. min sa zoči-voči domácemu gólmanovi ocitol Kapuš, ale úspešný nebol. V ďalšom priebebu hry dominovali obrany nad útokmi, brankári Lakosil i Chorošun svoje tímy niekoľkokrát podržali. Ruský gólman v službách B.

Bystrice musel najmä v tretej tretine riešiť viacero nebezpečných situácií. Domáci si museli dávať pozor na rýchle protiútoky hostí, po jednom z nich sa pred Lakosilom v 44. min nepresadil Hričina. O víťazstve Skalice rozhodla 59. min, keď sa vo vlastnom oslabení dostal do brejku Pálffy a prekonal Chorošuna.

Tréner hostí odvolal 60 sekúnd pred koncom tretieho dejstva brankára, v tlaku dostali Banskobystričania puk za Lakosila, ale rozhodcovia gól pre už skôr posunutú bránku neuznali. Skóre sa už potom nezmenilo.

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): „Dnes sme chceli jednoznačne získať tri body. Aj keď sme dali víťazný gól až v závere, výhra nás teší. Boli sme aktívnejší, Banská Bystrica húževnato bránila a my sme sa len ťažko presadzovali v priestore pred brankárom.“

Alpo Suhonen (tréner B. Bystrice): „Je frustrujúce, ak prehráte gólom v závere. Dokázali sme eliminovať 59 minút Pálffyho, potom sme ho v jednej chvíli neustrážili, a to napokon rozhodlo.“

MHC Mountfield Martin – HK Poprad 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 40. Sobota (Vartovník) – 11. Vandas (Kuľha, Hult), 45. Kmiť (A. Kroták)

Vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Valach, M. Junek, 770 divákov

Martin: Volentier – Drgoň, I. Rúfus, Zukal, Brcko, Tupý, Obuch, Vartovník, Drotár – J. Markovič, Galamboš, Važan – Škoda, Murček, Šišovský – Macejka, Zeliska, Kriška – Sobota, Ižvolt, Škumát

Poprad: Melicherčík – A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Malina, M. Šterbák, Helström, Kramár, Velebný – Vandas, Hult, Kuľha – A. Kroták, Kmiť, Vaic – Škovira, Kraft, Rapáč – Paločko, Gellerstedt, Achmetov

Martinčanom sa pre maródku takmer rozpadla defenzíva. V obrane hrali dokonca útočníci Vartovník s Drotárom. Domáci v prvej tretine bojovali, ale na hráčsku kvalitu Podtatrancov jednoducho nemali. Po rozháranej a nezáživnej prvej 10 minútovke udreli hostia. Vandasove manévre v 11. min sa skončili úvodným gólom – 0:1.

O tri minúty mal na svojej hokejke Vandas aj druhý gól, ale puk ponad ležiaceho Volentiera ani na dvakrát neprehodil. Jedinú vážnejšiu príležitosť bezzubých kosačiek nepremenil Važan. V druhej tretine začali domáci viac korčuľovať a proti skúseným hosťom sa čoraz viac presadzovali. V 32. min sa mohlo skóre meniť na oboch stranách, ale Škumát aj Kroták mierili v dobrých pozíciách nad bránku. O minútu sa dobre zorientoval Važan, ale koncovku nezvládol, potom Šišovský nevyužil prečíslenie dvom proti jednému. Hostia hrali v týchto fázach profesorský hokej a 52 sekúnd pred druhým klaksónom na to doplatili. Sobota poslal odrazený puk za Melicherčíkov chrbát – 1:1.

Na začiatku tretej tretiny našla Važanova kolmica Galambošovu hokejku, ale Melicherčík svoje mužstvo podržal. Domáci vycítili svoju možnosť na gól, ale v 45. min dobre namierila nová akvizícia Popradu Kmiť a na chvíľu schladila martinský elán – 1:2. Snaha martinskej omladiny o bodový zisk však neutíchala. V 47. zvonila po strele Vartovníka žŕdka Melicherčikovej bránky. V 55. min mal rozhodnutie na svojej hokejke Kmiť, ale Volentier jeho úmysel prečítal. O dve minúty potom mohol vyrovnať Markovič, ale svoj blafák nedotiahol do gólového efektu. Tlak domácich narastal, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, keď sa neujala ani šanca Škodu desať sekúnd pred koncom zápasu.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Do zápasu sme išli s cieľom bojovať a bodovať. Chlapci naozaj aj bojovali, ale bodovať sa nám nepodarilo. Som spokojný s nasadením i obrannou hrou mužstva, ale žiaľ v koncovke nám chýba skúsenosť i rozvaha.“

Ladislav Svozil (tréner Popradu): „Do Martina sme išli po body, ale naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Dve tretiny sme mali optickú prevahu, no mali sme pridať ďalší gól. Hráčom však chýbal dôraz v koncovke, netlačili sa do bránky a takmer sme umreli na krásu. Som rád, že sme našu sériu zápasov vonku zakončili trojbodovým ziskom, ktorý sa počíta do tabuľky.“

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 20. T. Chrenko (S. Saliji)

Vylúčení: 7:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ru.Lauff – Bogdaň, P.Korba, 1646 divákov

Nitra: Penker – Hruška, König, Ďurák, Rais, Arvay, J. Polák, M. Bača – H. Ručkay, M. Štefanka, Barinka – L. Mašlonka, T. Chrenko, Podstavek – G. Saliji, Marek Haščák, S. Saliji – Fojtík, Hrnka, Uhnák

Žilina: M. Laco – D. Devečka, Ďurkech, Houdek, J. Dlouhý, Staňo, D. Kudělka, Krčula, Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Nemec, Hreus, Smotrila – Drábek, Troliga, Stupka – Kubiš, Linet, T. Sýkora

Domáci začali smelo a zamestnanejším brankárom bol žilinský Laco. Po viacerých nevyužitých šanciach Nitranov mohli hostia skórovať v oslabení. Bratská dvojica Hunovcov ušla do brejku dvoch na jedného, ale Richardov pokus brankár Penker kryl. Žilinčania postupne vyrovnali hru, ale dlhé minúty sa nič zaujímavé na ľade nedialo. V závere prvej časti predviedol peknú individuálnu akciu Samir Saliji a jeho pokus dorazil do Lacovej bránky razantnou strelou Tomáš Chrenko – 1:0.

V 22. min bol v dobrej pozícii Drábek, no Troligovu prihrávku nezužitkoval. Hostia mohli v druhej tretine vyrovnať v niekoľkých presilových hrách, no tie im vôbec nevychádzali. Počas jednej z nich dvakrát nebezpečne vystrelil v 28. min Devečka, ale Penker si s jeho pokusom poradil. Priemerný hokej pokračoval aj v tretej časti.

Domáci mohli pridať druhý gól vo vlastnom oslabení v 52. min, no spolupráca bratov Salijiovcov so zakončujúcim Samirom skóre nezmenila. Na opačnej strane neuspel o dve minúty ani Sivák, ale najmä Róbert Huna, ktorý osamotený pred odkrytou bránkou Nitry trestuhodne zaváhal. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, no skóre sa už nezmenilo.

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Nebol to pekný zápas ani z jednej strany. Mužstvá predviedli upracovaný hokej. My sme radi, že sme dokázali vyhrať. Ideme ďalej, v nedeľu nás čaká ďalší zápas.“

Július Pénzeš (tréner Žiliny): „Prespali sme prvú tretinu, čo sa nám napokon vypomstilo. V ďalšom priebehu sme museli doťahovať náskok súpera. Druhá a tretia tretina boli z našej tretiny lepšie. Vytvorili sme si aj niekoľko šancí, mali sme aj niekoľko presiloviek. Gól sme však napokon nedali ani do prázdnej bránky. Za ospalý úvod a za to, že sme prvú tretinu len odkorčuľovali, sme zaplatili krutú daň.“

Slovan Bratislava – HKm Zvolen 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Švarný (Dobroň, M. Hudec) – 24. L. Jurík (V. Baláž), 45. Leskovjanský (L. Jurík, V. Baláž)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – M. Grečko, Smrek, 3568 divákov

Slovan: Konrád – Štajnoch, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Bohunický, Jass – Šatan, Kukumberg, M. Hudec – Bulík, Lipiansky, L. Hudáček – Balej, M. Macho, D. Skokan – Kudrna, Preisinger, M. Bakoš

Zvolen: Trenčan – J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška – Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – M. Čurilla, Trochta, Škvaridlo – Zuzin, M. Jurík, Otčenáš

Bez názvu

Od prvých minút sa hral hokej, ktorý príliš veľa krásy nepriniesol. Slovan dostal v 7. min možnosť presilovky o dvoch hráčov a už po deviatich sekundách po jej začiatku otvoril skóre od modrej Švarný. Domáci boli smerom dopredu o trochu aktívnejší, Zvolen sa pred Konráda veľmi nedostával a šancí bolo minimum.

Hostia v druhom dejstve pridali a v 24. min skončila Juríkova strela z uhla za Konrádom – 1:1. Na opačnej strane sa takmer presadil individuálne Skokan, ale v rozhodujúcom momente netrafil bránku. V 29. min unikol vo vlastnom oslabení Šatan, ale ani jeho zakončenie nebolo úspešné. Slovan postupne opäť prebral iniciatívu. Brankár Trenčan pôsobil istým dojmom a domáci kombinačne smerom dopredu nedokázali nič vymyslieť.

V 46. min pri presilovke vyšachovali Zvolenčania obranu Slovana a pre Leskovjanského už nebolo problémom zblízka skórovať – 1:2. Na opačnej strane pri tutovke Kukumberga vytiahol skvelý zákrok Trenčan a výborne zasiahol aj pri dorážkach Hudeca v 52. min. Zvolen hral umne v defenzíve, cez ktorú Slovan nedokázal nič vymyslieť. Bratislavčania sa až v posledných sekundách dostali k power-play, ale tá im nevyšla a napokon utrpeli tretiu prehru v sezóne, druhú na domácom ľade.

Štefan Mikeš (tréner Slovana): „Sme sklamaní, pretože dnešný zápas sme chceli vyhrať. Disponujeme dostatočne silným kádrom, aby sme otočili tento duel vo svoj prospech. Nepresadili sme sa však v šanciach, nemali sme dostatočnú šikovnosť a nedali dôraz do koncovky. V závere sme vystupňovali tlak, ale útok bol už bezzubý. Sme rozčarovaní, že sme nesplnili úlohu a nestrelili góly.“

Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Ostatné výsledky a výkony nám dodali potrebnú sebadôveru, v Bratislave sme nemali čo stratiť. Prvá tretina nebola z našej strany ideálna, hrali sme ustráchane. V ďalšom priebehu sme však podali veľmi dobrý výkon, hrali sme výborne v defenzíve. Dodržali sme všetko, čo sme si predsavzali, hráči splnili taktické pokyny. Sme radi, že sme vyhrali v Bratislave, lebo Slovan disponuje silným tímom. Verím, že budeme pokračovať v týchto výkonoch aj naďalej.“

Dukla Trenčín – HC Košice 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 2. Lelkeš (Mikula, Sojčík), 10. Martin Chovan (Pardavý, A. Šťastný), 18. Pardavý (T. Melichárek, A. Šťastný), 45. A. Šťastný (T. Melichárek, Pardavý – 28. P. Fabuš (P. Bartoš, Zálešák)

Vylúčení: 4:5, navyše: Tvrdoň na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Bundil, J. Tvrdoň, 3620 divákov

Trenčín: V. Kováč – Martin Chovan, Hlubuček, Bolf, Trefný, E. Bednár, Gabriš, Štindl, Bendík – Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek – Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň – Mikula, Lelkeš, Sojčík – Radulay, M. Daňo, M. Filo

Košice: Hylák – M. Novák, Deyl, M. Grman, Šeda, M. Biro, Homer, Slimák – P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš – Pašek, Vorel, M. Miklík – E. Piatak, Jenčík, Dravecký – Matúš Chovan, Mlynarovič, Marcel Haščák – od. 41. M. Nagy

Trencin kosice

Na štadióne Pavla Demitru domáci od úvodného buly ´vybehli´ na východniarov s vervou a v prvej tretine ich poriadne vyzvŕtali. Už po 77. sekundách nekrytý Lelkeš spomedzi kruhov otvoril skóre, v 10. min Martin Chovan od modrej čiary ľahko tečovanou strelou vo výške využil presilovku na zvýšenie náskoku. Hosťom trvalo viac ako desať minút kým sa dostali k poriadnej strele na bránku. Trenčín si však stále udržiaval prevahu a v 18. min si dvojica Melichárek – Pardavý peknou kombinačnou akciou vychutnala protivníkovu obranu – 3:0.

Po prestávke sa konečne aj Košičania už viac nasťahovali do svojho útočného pásma, aj s prispením presilových hier. V 28. min tesného skončení jednej z nich Fabuš zblízka strelou z uhla gólovo zakončil obliehanie bránky a znížil. Diváci v tejto časti videli ich vyrovnanú hru, obojstranne bojovnú a dynamickú.

V 45. min hostia nechali pred svojou bránkou individuálne manévrovať Šťastného a ten spomedzi kruhov vsietil štvrtý trenčiansky gól. Prakticky vzal Košiciam reálnu nádej na zvrat. Trenčín totiž opäť pritlačil súpera a prevzal kontrolu nad vývojom, v 52. min Tvrdoň po blafáku trafil žŕdku a preťažená obrana východniarov nemala núdzu o prácu. Na záver sa ešte hostia vymanili spod tlaku a pokúsili sa o nemožné, ale Trenčín si už víťazstvo v kvalitnom stretnutí nenechal vziať.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „O osude zápasu rozhodol náš výborný úvod, keď sme sa výborne pohybovali, hrali dôrazne a dokázali sme aj premieňať naše šance. V druhej tretine nás súper síce dostal pod tlak, aj vinou našich vylúčení, ale túto situáciu sme dokázali ustáť a v záverečnej tretine sme už opäť hrali to, čo sme si povedali v kabíne. Pridali sme aj ďalší gól a po výbornom výkone sme si toto víťazstvo zaslúžili, pričom verím, že predvedenou hrou sme potešili divákov.“

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): „Trenčín nás svojím drvivým nástupom v prvej tretine doslova pretlačil a ovládol zápas. V druhej tretine sme síce zvýšili obrátky a vypracovali sme si aj dostatok šancí, ale nedokázali sme streliť viac ako jeden gól. Nemali sme už potom potrebný pokoj na to, aby sme dokázali tento zápas zvrátiť a zvládnuť ho lepšie.“